Kwas hialuronowy 2% + 1% PREMIUM

04-premium-quality-nz 02-gmo-free-nz      

 

Krótki opis: Kwas hialuronowy z AvenaPLex zapewnia głębokie nawilżenie skóry, pięknie wypełnia drobne linie oraz zmarszczki, a przy tym nadaje skórze elastyczności i blasku.

Opakowanie: 30 ml

Zalecany sposób użycia: Oczyść skórę delikatnym środkiem myjącym i osusz. Następnie użyj swojego ulubionego toniku i cienką warstwą nałóż serum. Zakończ rutynę swoim ulubionym kremem nawilżającym i nie zapomnij o kremie SPF (sun protection factor) do porannej rutyny.

Uwaga: Ten produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przechowywać w miejscu suchym i niedostępnym dla małych dzieci.

w magazynie
53 zł

Kwas hialuronowy 2% + 1% PREMIUM

Stworzyliśmy formułę premium naszego popularnego serum z kwasem hialuronowym. Oprócz dwuprocentowego stężenia kwasu hialuronowego, jednego z najwyższych na rynku, zawiera również AvenaPLex (1%), aby zapewnić skórze dodatkową elastyczność i regenerację.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych składników współczesnych kosmetyków, ale czy wiesz dokładnie czym jest i jak działa?

Kwas hialuronowy to cukier, który naturalnie występuje w organizmie, także w skórze, oczach i stawach. Główną funkcją kwasu hialuronowego jest utrzymanie wilgotności tych części ciała. Kwas hialuronowy odgrywa kluczową rolę w nawilżaniu skóry. Z wiekiem spada nawilżenie skóry, dlatego kwas hialuronowy jest cenioną substancją w kosmetyce i świecie suplementów diety. Na początek skupimy się na jego zaletach w kosmetyce.

Jeśli interesuje Cię kwas hialuronowy w postaci wegańskich kapsułek, które przeznaczone są również do wspierania leczenia problemów ze stawami i chrząstkami, kliknij przycisk poniżej.

 

 

Jak dokładnie działa kwas hialuronowy w produktach kosmetycznych?

Kwas hialuronowy należy do rodzaju długich, skomplikowanych cząsteczek przypominających łańcuchy, zwanych polimerami. Łańcuch ma na sobie szereg miejsc, do których mogą się przyczepić inne związki chemiczne (np. woda). Dlatego ćwierć łyżeczki kwasu hialuronowego może pomieścić około półtora litra wody, co czyni go najlepszym polimerem do wchłaniania wody i kluczowym składnikiem produktów nawilżających.

Ponieważ kwas hialuronowy ma dużo miejsca na zatrzymanie innych cząsteczek, służy do efektywnego ich transportowania w całym organizmie.

Długotrwałe stosowanie serum z kwasem hialuronowym może poprawić ogólny stan zdrowia skóry. Jest to również duża pomoc w poprawie ogólnej elastyczności i jędrności skóry.

Korzyści wynikające z zastosowania kwasu hialuronowego

Nawilża skórę

Jak wspomnieliśmy wyżej, najmocniejszym aspektem kwasu hialuronowego jest jego zdolność do głębokiego nawilżania skóry. To zjawisko zostało zbadane przez naukowców. W badaniu z 2014 roku przeanalizowano 33 kobiety o średniej wieku 45 lat, które stosowały miejscowo kwas hialuronowy w postaci lotionu, serum i kremu. Wyniki badania wykazały wzrost nawilżenia skóry aż o 96% po 8 tygodniach stosowania produktów z kwasem hialuronowym.

 

Pomaga w szybszym gojeniu się ran

Kwas hialuronowy pomaga skórze zachować wilgoć i wspomaga proces regeneracji tkanek podczas gojenia się ran.

Jedno z badań z 2016 roku sugerowało, że nakładanie kwasu hialuronowego na skórę podczas gojenia się ran może pomóc zmniejszyć stan zapalny i regulować naprawę tkanek.

 

Działa przeciwstarzeniowo i wygładza skórę

Około 50% całkowitej ilości kwasu hialuronowego w organizmie znajduje się w skórze. Zmniejszenie tej ilości, na przykład z powodu ekspozycji na promieniowanie UV lub ogólnego wieku, może prowadzić do powstawania zmarszczek.

Kwas hialuronowy może znacznie zmniejszyć głębokość zmarszczek oraz zwiększyć jędrność i elastyczność skóry.

Jedno z badań dotyczyło kobiet, które miejscowo stosowały kwas hialuronowy dwa razy dziennie przez 8 tygodni. W badaniach odnotowano do 40% redukcję głębokości zmarszczek oraz do 55% wzrost jędrności i elastyczności skóry w porównaniu do uczestników, którzy nie stosowali kwasu.

 

AvenaPLex

Czy znasz już określenie AvenaPLex? Jeśli nie, to chętnie Ci je przedstawimy, gdyż jest to stosunkowo nowy składnik w kosmetykach, a jednocześnie bardzo dokładnie przebadany.

AvenaPLex to w 100% naturalny, bezwodny składnik aktywny zatwierdzony przez ECOCERT zgodnie ze standardem COSMOS.

AvenaPLex (ekstrakt z ziaren owsa Avena sativa) to kompleks identycznych ze skórą lipidów (w tym ceramidów, fosfatydylocholiny i fosfatydyloetanolaminy), który zapewnia krótko- i długoterminową ochronę starzejącej się skóry. Dzięki unikalnej formule AvenaPLex wspomaga szybkie wchłanianie korzystnych dla skóry cząsteczek, uzupełnia lipidy skóry, pomaga wzmocnić skórę właściwą oraz zapobiega utracie elastyczności i jędrności skóry.

Korzyści wynikające ze stosowania serum zawierającego AvenaPLex

Przywraca barierę skórną w przypadku skóry starzejącej się

AvenaPLex szybko przywraca barierę ochronną skóry, co objawia się zmniejszeniem transepidermalnej utraty wody po zastosowaniu preparatu.

Zdolność ta została sprawdzona przy użyciu 1% AvenaPLex na ochotnikach powyżej 40 roku życia. Badanie potwierdziło, że AvenaPlex zmniejszył przezoponową utratę wody nawet dwukrotnie w porównaniu z preparatem placebo.

AvenaPLex jest również składnikiem idealnie odbudowującym barierę skórną że względu na wysoką zawartość steroli, ceramidów i wolnych kwasów tłuszczowych. Silne cząsteczki surfaktantów pomagają w szybkim wchłanianiu dobroczynnych molekuł w głąb skóry, co skutkuje natychmiastowym uzupełnieniem lipidów skóry, wzmocnieniem skóry właściwej, zapobieganiem utracie elastyczności i jędrności oraz naprawą uszkodzeń.

Głęboko nawilża skórę

AvenaPLex jest substancją kompatybilna z kwasem hialuronowym i wzmacnia jego właściwości nawilżające.

Zdolności nawilżające AvenaPLex zostały sprawdzone za pomocą nieinwazyjnych pomiarów pojemnościowych wykonanych w 5 miejscach testowych (czoło, okolice brwi, kości policzkowe, skronie i broda). Badania przeprowadzono w pierwszym i 28 dniu badania na 22 ochotnikach w wieku od 35 do 68 lat. AvenaPLex znacząco zwiększyło nawilżenie skóry o 9%, a jeden z uczestników doświadczył poprawy o 26%.

Po 28 dniach ochotnicy mieli następujące odczucia:

- 91% uczestników zauważyło, że ich skóra jest bardziej nawilżona,

- 86% uczestników zgodziło się, że ich skóra jest gładsza i bardziej miękka,

- 82% uczestników potwierdziło, że ich struktura skóry uległa poprawie,

- 77% badanych przyznało, że ma bardziej promienną i elastyczną skórę.

 

Ma doskonałe zdolności przeciwstarzeniowe

Z wiekiem produkcja lipidów spada, co prowadzi do osłabienia i zmniejszenia grubości bariery skórnej. Starzejący się naskórek charakteryzuje się mniej skuteczną barierą przepuszczalności i jest bardziej podatny na przesuszenie, swędzenie i podrażnienia. Stosowanie AvenaPLex szybko rekonstruuje i przywraca prawidłowe funkcjonowanie skóry.

AvenaPLex zawiera fosfolipidy, które uruchamiają szlaki genowe w celu fizjologicznego zwiększenia produkcji ceramidów, a tym samym poprawy i wzmocnienia bariery skórnej.

 

Kwas hialuronowy Premium jako część rutyny

Zalecamy włączenie tego produktu zarówno do porannej, jak i wieczornej rutyny, w zależności od rodzaju skóry i innych stosowanych produktów.

Oczyść skórę delikatnym środkiem myjącym i osusz. Następnie użyj swojego ulubionego toniku i cienką warstwą nałóż serum. Zakończ rutynę swoim ulubionym kremem nawilżającym i nie zapomnij o kremie SPF (sun protection factor) w porannej rutynie.

Składniki: Aqua, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Avena Sativa Kernel Extract, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Triethylene Glycol

Opakowanie: 30 ml

Uwaga: Ten produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przechowywać w miejscu suchym i niedostępnym dla małych dzieci.

 

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.

 

Z powrotem do sklepu