Schizandra

02-gmo-free-nz        

 

Krótki opis: Ekstrakt z rośliny leczniczej pochodzącej z Dalekiego Wschodu, znanej z wysoko skoncentrowanej zawartości substancji prozdrowotnych.

Opakowanie: 90 kapsułek po 525 mg

Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie

Producent: Swanson, USA

Zastrzeżenie: Produkt ten nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

w magazynie
57,50 zł

Schizandra 

 

Schizandra chinensis pochodzi z Chin, Japonii i południowego Sachalinu. Jej owoce są od tysięcy lat wykorzystywane w tradycyjnej medycynie chińskiej ze względu na wyjątkowo skoncentrowaną zawartość substancji prozdrowotnych. Główną substancją czynną rośliny jest substancja o nazwie Schizandrin i Gomisin A.

 

Wszystkie jego części, łącznie z korzeniami, mogą być wykorzystywane do celów leczniczych. Najbardziej przydatne są owoce, które kształtem i wyglądem przypominają owoce porzeczki czerwonej. Ze względu na swoje niezwykle pomocne działanie w leczeniu niektórych chorób współczesnego, tak zwanego "nowoczesnego" i często stresującego stylu życia, schizandra china cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Owoce Schizandry, jak większość jagód, mają wszechstronne zastosowanie.

 

 

ZASTOSOWANIE W MEDYCYNIE TRADYCYJNEJ

 

Owoce Schizandry znane są w medycynie ludów Dalekiego Wschodu jako środek tonizujący i pobudzający, działający przede wszystkim przeciw zmęczeniu i wyczerpaniu.

 

 

ZASTOSOWANIE WE WSPÓŁCZESNEJ MEDYCYNIE

 

- schizandra ma bardzo szeroki potencjał leczniczy, z których następujące główne efekty są najbardziej widoczne: działa jako adaptogen i tonik dla aktywności serca, w tym promowanie oddychania,

- przy długotrwałym stosowaniu poprawia ostrość widzenia i wrażliwość wzrokową,

- zwiększa adaptację wzrokową w warunkach ciemności,

- skutecznie wspomaga regenerację tkanki wątrobowej, leczenie uszkodzeń wątroby i nerek,

- zmniejsza bóle pleców, ramion i napięcie mięśni w odcinku szyjnym kręgosłupa,

- substancje czynne działają na ośrodkowy układ nerwowy, stymulują układ krążenia i ośrodek oddechowy, rozszerzają obwodowe naczynia krwionośne i poprawiają ostrość widzenia przy długotrwałym stosowaniu,

- jest również skuteczna w leczeniu astenii, stanów depresyjnych i normalizuje ciśnienie krwi,

- schizandra jest również stosowana w leczeniu impotencji, chorób nerek, hipoglikemii oraz wzmacnia serce i macicę. Chroni wątrobę i wspomaga jej prawidłowe funkcjonowanie, w tym produkcję żółci. Pomaga rozkładać toksyny i zwiększa przepływ krwi. Stosuje się go również przy bólach mięśni w stawach barkowych i kręgosłupa szyjnego, następnie przy wyczerpaniu nerwowym, cukrzycy (obniża poziom cukru), puchlinie, nocnych potach i astmie.

 

Efekty:


- Działanie adaptogenne:

Poprawia pracę mięśni, koordynację ruchów i likwiduje uczucie zmęczenia.

- Działanie przeciwutleniające:

Składniki owoców Schizandry mają działanie antyoksydacyjne. Schizandryna działa jako "wymiatacz" wolnych rodników tlenowych. Działanie przeciwutleniające przyczynia się do poprawy stanu funkcjonalnego tętnic.

 

- Wpływ na wątrobę:

Poprzez zwiększenie procesów antyoksydacyjnych i detoksykacyjnych organizmu, Schizandra china przyczynia się do poprawy stanu funkcjonalnego tkanki wątroby i jej odbudowy. Ekstrakt z owoców zwiększa zdolność systemu detoksykacji wątroby. Schizandryna jest skutecznym środkiem hepatoprotekcyjnym, który znacznie normalizuje funkcje wątroby i ma minimalne skutki uboczne.

 

- Działanie chemoprotekcyjne:

Szereg cytostatyków stosowanych w chemioterapii w leczeniu nowotworów wykazuje działanie kardiotoksyczne. Jednoczesne podawanie schizandryny zmniejsza ich kardiotoksyczność. Podobnie w innych terapiach, w których podawano leki upośledzające funkcje nerek, Schizandra china wykazuje bardzo dobre wyniki.

 

- Wpływ na układ sercowo-naczyniowy:

Stwierdzono, że ekstrakt z Schizandry stymuluje krążenie krwi i jednocześnie poprawia właściwości buforujące krwi.

 

- Aktywność neurotropowa:

Wyniki innych badań wskazują na zdolność ekstraktów do tłumienia objawów nerwic. Schizandra wpływa na czynność OUN głównie poprzez działanie na układ dopaminergiczny. Badania wykazują, że wiąże się to ze zwiększeniem metabolicznego obrotu dopaminy, bez bezpośredniego wpływu na receptory dopaminowe.

 

- Wpływ na układ oddechowy:

Stwierdzono, że Gomisin A ma działanie przeciwkaszlowe w kaszlu drażniącym. Potwierdza to starożytne już doświadczenie japońskiego i chińskiego uzdrawiania.

 

- Działanie przeciwzapalne:

Seria lignanów z Schizandry ma zdolność do wywierania działania przeciwzapalnego. Schizandryna i Gomisin A, H, J i N wykazują działanie przeciwgorączkowe. Działanie przeciwbólowe stwierdzono w przypadku Gomisinu A i Schizandryny.

 

- Aktywność przeciwnadciśnieniowa:

Gomisiny H, J, N i G działały jako antagoniści kanału wapniowego i dzięki temu miały zdolność obniżania patologicznie podwyższonego ciśnienia krwi.

 

- Działanie miorelaksacyjne:

Gomisin A i Schizandrin w większych dawkach działają miorelaksacyjnie, dzięki czemu zmniejszają napięcie mięśniowe w górnym odcinku kręgosłupa. 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.

 

 
Z powrotem do sklepu