Kwas hialuronowy i kolagen 145 kapsułek

05-vegan-capsule-nz 04-premium-quality-nz 03-natural-nz 06-best-price-nz  

 

Krótki opis: Skuteczne połączenie dwóch klinicznie przebadanych naturalnych substancji dla zdrowych kości, chrząstek i stawów.

Opakowanie:  145 kapsułek, zawierających 340 mg kolagenu, 80 mg kwasu hialuronowego i 10 mg witaminy C na kapsułkę.

Waga: 76,9 g

Zalecane dawkowanie: 1-2 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody.

Uwaga: Produkt ten nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

Możemy doręczyć do:
25.6.2024
w magazynie (>5 szt)
92,80 zł

Kwas hialuronowy i kolagen

Zarówno kwas hialuronowy, jak i kolagen to dobrze poznane, sprawdzone i naturalne substancje. Większości ludzi znane są od wielu lat. Czy wiesz jednak jak działa połączenie kwasu hialuronowego i kolagenu?

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze, oczach i stawach. Jej główną funkcją jest zatrzymywanie wody w komórkach tkanek i utrzymywanie wilgotności oczu. Kwas hialuronowy jest kluczowym składnikiem płynu maziowego, który podczas ruchu zapewnia stawom i kościom odpowiednią ilość łoju i w ten sposób chroni je przed urazami.

Organizm ludzki potrafi produkować kwas hialuronowy, jednak z wiekiem jego poziom systematycznie spada, dlatego zaleca się przyjmowanie go w postaci suplementów diety.

Łagodzi objawy choroby zwyrodnieniowej stawów

Co to jest choroba zwyrodnieniowa stawów? Choroba zwyrodnieniowa stawów sprawia, że stają się one mniej ruchome z powodu degradacji chrząstki. Jakość kwasu hialuronowego w płynie maziowym jest obniżona, a ponadto pojawiają się cząsteczki zapalne. Może to skutkować bólem lub obrzękiem.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono kilka badań dotyczących wpływu suplementów diety z kwasem hialuronowym na objawy choroby zwyrodnieniowej stawów. W jednym z badań przez 3 miesiące badano 40 pacjentów z nadwagą, którzy cierpieli na chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego. Połowa pacjentów przyjmowała suplement diety, a druga połowa tabletki z placebo. Potwierdzono, że już 80 mg kwasu hialuronowego dziennie przez 3 miesiące znacznie złagodziło ból i objawy.

W innym badaniu z 2015 roku przeanalizowano 72 pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. Grupa została podzielona losowo – połowa otrzymała kwas hialuronowy, a druga połowa placebo. Badanie trwało miesiąc, a pacjenci przyjmowali 225 mg kwasu hialuronowego w pierwszych dwóch tygodniach i tylko 150 mg w ostatnich dwóch tygodniach. Osoby otrzymujące kwas hialuronowy niżej oceniły poziom odczuwanego bólu i odnotowały lepszą jakość snu niż osoby z grupy placebo. Stosowały też mniej leków przeciwbólowych.

Ponieważ organizm naturalnie produkuje kwas hialuronowy, substancja ta rzadko powoduje poważne skutki uboczne lub reakcje alergiczne.

Kolagen

Czym w ogóle jest kolagen? Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w organizmie człowieka – znajduje się w kościach, mięśniach, skórze i ścięgnach. Jest niezbędnym składnikiem tkanki łącznej i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu komórek ciała razem. Dodaje też skórze siły i elastyczności.

Kolagen występuje w organizmie człowieka w dużych ilościach. Według niektórych starszych badań kolagen stanowi jedną trzecią białka w ludzkim organizmie i trzy czwarte suchej masy skóry. Z wiekiem jednak organizm produkuje coraz mniej kolagenu w sposób naturalny, tak jak ma to miejsce w przypadku kwasu hialuronowego. Spadek ten jest optymalnie nadrabiamy poprzez spożywanie suplementów diety zawierających kolagen.

Łagodzi bóle stawów

W 2018 roku naukowcy opublikowali wyniki badania z udziałem 120 osób, z których połowa przez 90 dni przyjmowała suplementy diety zawierające kolagen i inne substancje, a pozostali przyjmowali placebo. U osób przyjmujących kolagen ból stawów zmniejszył się o 43%, a ruchomość stawów poprawiła się o 39%.

Witamina C

Nasz produkt zawiera także witaminę C, która pomaga organizmowi w syntezie kolagenu. Dzięki temu kolagen szybciej i sprawniej wnika do organizmu, a efekty przychodzą szybciej. Dodatkowo witamina C zapewnia funkcjonalność i wytrzymałość kolagenu. W tym produkcie ilość witaminy C jest niewielka, jej funkcja polega jedynie na wspomaganiu trawienia składników aktywnych. Proszę nie traktować tego produktu jako pełnego suplementu witaminy C.

Kwas hialuronowy i kolagen przyjmowane osobno również mogą łagodzić ból stawów i kości, ale ich działanie jest inne, dlatego doskonale sprawdzają się w połączeniu. Kwas hialuronowy pomaga bowiem w syntezie kolagenu, aby organizm mógł go jak najefektywniej wykorzystać. Tym samym maksymalizuje on skuteczność przyjmowania kolagenu.

Polecamy ten produkt, jeśli masz już problemy ze stawami i kośćmi, a także jeśli Twoja praca obciąża stawy i kości, więc chcesz zapobiec bólom w przyszłości.

Składniki: hydrolizowany kolagen wieprzowy, hialuronian sodu, witamina C, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki)

Opakowanie: 145 kapsułek, zawierających 340 mg kolagenu, 80 mg kwasu hialuronowego i 10 mg witaminy C na kapsułkę.

Waga: 76,9 g

Zalecane dawkowanie: 1-2 kapsułki dziennie, popijając odpowiednią ilością wody. 

Ostrzeżenie: Ten produkt nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis upominek.

 

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Nie wypełniaj tego pola: