Kwas hialuronowy i kolagen 145 kapsułek

05-vegan-capsule-nz 04-premium-quality-nz 03-natural-nz 06-best-price-nz  

 

Krótki opis: Skuteczne połączenie dwóch klinicznie przebadanych naturalnych substancji dla zdrowych kości, chrząstek i stawów.

Opakowanie:  145 kapsułek, zawierających 340 mg kolagenu, 80 mg kwasu hialuronowego i 10 mg witaminy C na kapsułkę.

Waga: 76,9 g

Zalecane dawkowanie: 1-2 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody.

Uwaga: Produkt ten nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

Możemy doręczyć do:
1.3.2024
w magazynie (>5 szt)
92,80 zł

Kwas hialuronowy i kolagen

Zarówno kwas hialuronowy, jak i kolagen to dobrze poznane, sprawdzone i naturalne substancje. Większości ludzi znane są od wielu lat. Czy wiesz jednak jak działa połączenie kwasu hialuronowego i kolagenu?

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze, oczach i stawach. Jej główną funkcją jest zatrzymywanie wody w komórkach tkanek i utrzymywanie wilgotności oczu. Kwas hialuronowy jest kluczowym składnikiem płynu maziowego, który podczas ruchu zapewnia stawom i kościom odpowiednią ilość łoju i w ten sposób chroni je przed urazami.

Organizm ludzki potrafi produkować kwas hialuronowy, jednak z wiekiem jego poziom systematycznie spada, dlatego zaleca się przyjmowanie go w postaci suplementów diety.

Łagodzi objawy choroby zwyrodnieniowej stawów

Co to jest choroba zwyrodnieniowa stawów? Choroba zwyrodnieniowa stawów sprawia, że stają się one mniej ruchome z powodu degradacji chrząstki. Jakość kwasu hialuronowego w płynie maziowym jest obniżona, a ponadto pojawiają się cząsteczki zapalne. Może to skutkować bólem lub obrzękiem.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono kilka badań dotyczących wpływu suplementów diety z kwasem hialuronowym na objawy choroby zwyrodnieniowej stawów. W jednym z badań przez 3 miesiące badano 40 pacjentów z nadwagą, którzy cierpieli na chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego. Połowa pacjentów przyjmowała suplement diety, a druga połowa tabletki z placebo. Potwierdzono, że już 80 mg kwasu hialuronowego dziennie przez 3 miesiące znacznie złagodziło ból i objawy.

W innym badaniu z 2015 roku przeanalizowano 72 pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. Grupa została podzielona losowo – połowa otrzymała kwas hialuronowy, a druga połowa placebo. Badanie trwało miesiąc, a pacjenci przyjmowali 225 mg kwasu hialuronowego w pierwszych dwóch tygodniach i tylko 150 mg w ostatnich dwóch tygodniach. Osoby otrzymujące kwas hialuronowy niżej oceniły poziom odczuwanego bólu i odnotowały lepszą jakość snu niż osoby z grupy placebo. Stosowały też mniej leków przeciwbólowych.

Ponieważ organizm naturalnie produkuje kwas hialuronowy, substancja ta rzadko powoduje poważne skutki uboczne lub reakcje alergiczne.

Kolagen

Czym w ogóle jest kolagen? Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w organizmie człowieka – znajduje się w kościach, mięśniach, skórze i ścięgnach. Jest niezbędnym składnikiem tkanki łącznej i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu komórek ciała razem. Dodaje też skórze siły i elastyczności.

Kolagen występuje w organizmie człowieka w dużych ilościach. Według niektórych starszych badań kolagen stanowi jedną trzecią białka w ludzkim organizmie i trzy czwarte suchej masy skóry. Z wiekiem jednak organizm produkuje coraz mniej kolagenu w sposób naturalny, tak jak ma to miejsce w przypadku kwasu hialuronowego. Spadek ten jest optymalnie nadrabiamy poprzez spożywanie suplementów diety zawierających kolagen.

Łagodzi bóle stawów

W 2018 roku naukowcy opublikowali wyniki badania z udziałem 120 osób, z których połowa przez 90 dni przyjmowała suplementy diety zawierające kolagen i inne substancje, a pozostali przyjmowali placebo. U osób przyjmujących kolagen ból stawów zmniejszył się o 43%, a ruchomość stawów poprawiła się o 39%.

Witamina C

Nasz produkt zawiera także witaminę C, która pomaga organizmowi w syntezie kolagenu. Dzięki temu kolagen szybciej i sprawniej wnika do organizmu, a efekty przychodzą szybciej. Dodatkowo witamina C zapewnia funkcjonalność i wytrzymałość kolagenu. W tym produkcie ilość witaminy C jest niewielka, jej funkcja polega jedynie na wspomaganiu trawienia składników aktywnych. Proszę nie traktować tego produktu jako pełnego suplementu witaminy C.

Kwas hialuronowy i kolagen przyjmowane osobno również mogą łagodzić ból stawów i kości, ale ich działanie jest inne, dlatego doskonale sprawdzają się w połączeniu. Kwas hialuronowy pomaga bowiem w syntezie kolagenu, aby organizm mógł go jak najefektywniej wykorzystać. Tym samym maksymalizuje on skuteczność przyjmowania kolagenu.

Polecamy ten produkt, jeśli masz już problemy ze stawami i kośćmi, a także jeśli Twoja praca obciąża stawy i kości, więc chcesz zapobiec bólom w przyszłości.

Składniki: hydrolizowany kolagen wieprzowy, hialuronian sodu, witamina C, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki)

Opakowanie: 145 kapsułek, zawierających 340 mg kolagenu, 80 mg kwasu hialuronowego i 10 mg witaminy C na kapsułkę.

Waga: 76,9 g

Zalecane dawkowanie: 1-2 kapsułki dziennie, popijając odpowiednią ilością wody. 

Ostrzeżenie: Ten produkt nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis upominek.

 

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: