MSM 300 kapsułek

05-vegan-capsule-nz 04-premium-quality-nz 03-natural-nz 02-gmo-free-nz  

 

Krótki opis: Wspomaga regenerację i odżywianie stawów i chrząstki stawowej, łagodzi objawy alergii, działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie.

Cena produktu jest tym niższa, im więcej sztuk kupisz:
1 sztuka = 75 zł za 1 sztukę
2 sztuki = 140 zł (2 sztuki po 70 zł), (cena pierwotna 150 zł / 2 sztuki), rabat 10 zł

Zalecane dawkowanie: 1 do 2 tabletki dziennie po posiłkach.

Opakowanie: 300 wegańskich kapsułek zawierających 550 mg metylosulfonylometanu, 50 mg witaminy C i 100 mg HPMC (opakowanie kapsułkowe)

Zastrzeżenie: Produkt ten nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

Wariant
Możemy doręczyć do:
25.6.2024 25.6.2024 Wybierz wariant
w magazynie (>5 szt) w magazynie (>5 szt) Wybierz wariant
75 zł 140 zł od 75 zł

MSM

MSM jest źródłem naturalnej siarki, która odgrywa rolę w wielu procesach zachodzących w organizmie. MSM lub Methylsulfonylmethane jest naturalnie występującym związkiem znajdującym się w żywności jak świeże warzywa, mięso i produkty mleczne. Najczęściej jednak nie spożywamy MSM w wystarczającej ilości z pożywienia, dlatego zaleca się również uzupełniania go w postaci suplementów.

Nasz produkt jest wyjątkowy również dlatego, że obok MSM zawiera witaminę C, a jednocześnie nie zawiera żadnych zbędnych substancji chemicznych. Witamina C pomaga w lepszym wchłanianiu MSM. Oprócz MSM i witaminy C zawiera tylko hydroksypropylometylocelulozę jako powłokę kapsułki, więc jest to wyjątkowo czysty produkt wegański.

W czym może pomóc MSM?

W leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów i bólu stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów to choroba, na którą cierpi wiele milionów ludzi. Polega na uszkodzeniu chrząstki w jednym lub kilku stawach. Powszechnie dotyka kolan, bioder, dolnej części pleców, dłoni i palców. Może powodować ból, sztywność i obrzęk.

W kilku badaniach przyjrzano się wpływowi MSM na ból stawów. Jedno z nich przeprowadzono na 100 pacjentach w wieku powyżej 50 lat, którzy zostali podzieleni na 2 grupy. Jedna otrzymywała MSM, a druga tylko placebo. Styl życia badanych był mniej więcej taki sam jeśli chodzi o picie alkoholu i palenie papierosów, a także średnia wieku była  podobna – około 68 lat. Suplement MSM zawierał również witaminę C, kolagen oraz ekstrakty z neem i korydałów. Wyniki wykazały, że osoby przyjmujące MSM przez 12 tygodni doświadczyły poprawy w zakresie bólu stawów, sztywności i obrzęku w porównaniu z osobami, które przyjmowały leki placebo.

Kolejne badanie przeprowadzono również na 100 pacjentach cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego lub kolanowego.  W tym przypadku była potrzebna większa dawka MSM, konkretnie 6 gramów przez 26 tygodni. Grupa, która przyjmowała MSM, doświadczyła zmniejszenia objawów choroby zwyrodnieniowej stawów, a także lepszej wydajności w codziennych czynnościach w porównaniu z grupą zażywającą placebo.

Lepsza regeneracja

Regularne ćwiczenia przynoszą wiele korzyści, ale  mogą też wywoływać stres oksydacyjny w mięśniach doświadczany jako powysiłkowa bolesność mięśni. To uczucie często oznacza dla nas dyskomfort, który MSM pomoże szybko wyeliminować.

Jedno z badań wzięło pod lupę sportowców dodatkowo trenujących do półmaratonu. Jedna część grupy przyjmowała 3 gramy MSM dziennie, a druga część zamiast tego otrzymywała placebo. Badanie trwało 3 tygodnie i po tym czasie wykazało kliniczną różnicę w poziomie bolesności mięśni oraz stresu oksydacyjnego w obrębie tych dwóch grup. Grupa przyjmująca MSM doznawała znacznie mniejszego bólu i szybciej dochodziła do siebie po treningach.

Inne badanie również testowało dawkę 3 gramów MSM dziennie. Jego uczestnikami byli mężczyźni, którzy często trenowali i byli w dobrej kondycji fizycznej. Część otrzymała MSM, a część placebo, podobnie jak poprzednio. W tym przypadku jednak badanie trwało tylko 14 dni, a pozytywne efekty MSM objawiały się zmniejszeniem bólu mięśni nawet w tym stosunkowo krótkim okresie czasu.

Potwierdzono, że im młodsi i bardziej sprawni fizycznie są ludzie, tym szybciej i skuteczniej MSM wpływa na ich organizm.

Przeciwwskazania i alergie

Alergie, niestety, są częścią życia wielu osób. Objawy  – kichanie, swędzenie, łzawienie oczu i kaszel są typowe dla osób narażonych na kontakt z alergenem jak pyłki, kurz, sierść zwierząt czy pleśń.

Przeprowadzono badanie, które potwierdziło, że stosowanie 3 gramów MSM dziennie może wyeliminować do 50% objawów alergii. Badanie miało różne fazy, a w każdej podawano inną dawkę MSM za każdym razem, dochodząc do 12 gramów dziennie. Potwierdzono, że wyższa dawka nie oznacza wyższej skuteczności. Respondenci byli nadmiernie zmęczeni po 12 gramach MSM dziennie. Najskuteczniejszy wybór to 3 gramy dziennie.

Zalecana dzienna dawka to 3 gramy. Jeśli jednak cierpisz na nadmierne bóle, zwłaszcza w okolicach stawów, dzienna dawka może wynosić nawet 6 gramów. Jeśli potrzebujesz wziąć 6 gramów MSM, rób to maksymalnie przez 6 miesięcy, a następnie zrób 2-miesięczną przerwę, co wzmocni skuteczność.

Efekty: po 8-12 tygodniach stosowania.

Składniki: metylosulfonylometan (C2H6O2S), witamina C (kwas L-askorbinowy), hydroksypropylometyloceluloza

Opakowanie: 300 kapsułek wegańskich/700 mg

Zalecane dawkowanie: do stosowania profilaktycznego 1-2 kapsułki dziennie z odpowiednią ilością wody. W przypadku poważniejszych problemów dawkę można zwiększyć do 10 kapsułek dziennie (2 razy dziennie po 5 kapsułek).

Zalecana dzienna porcja zawiera:

1 kapsułka = 550 mg metylosulfonylometanu, 50 mg witaminy C

2 kapsułki = 1100 mg metylosulfonylometanu, 100 mg witaminy C

Uwaga: Produkt ten nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

 

 

 

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.

 

 

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Nie wypełniaj tego pola: