Kolagen 145 kapsułek

 

04-premium-quality-nz 03-natural-nz 06-best-price-nz    

 

Krótki opis: Kolagen jest jednym z najobficiej występujących białek w ludzkim organizmie. Jego obecność ma wpływ na zdrowie stawów i kości, przyrost mięśni, a także zdrowie serca i naczyń krwionośnych.

Opakowanie: 145 kapsułek z 421,5 mg kolagenu wieprzowego i 8,5 mg witaminy C.

Waga: 77 g

Zalecane dawkowanie: 3 kapsułki dwa razy dziennie, popijając dużą ilością wody.

Uwaga: Produkt ten nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

w magazynie
47 zł
kolagen naturalzen
Promocja

 

Kolagen

Czym jest kolagen? Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w organizmie człowieka. Znajduje się w kościach, mięśniach, skórze i ścięgnach. Jest niezbędnym składnikiem tkanki łącznej i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu komórek ciała razem. Nadaje też skórze siłę i elastyczność.

Kolagen występuje w organizmie człowieka w dużych ilościach. Według niektórych starszych badań, kolagen stanowi jedną trzecią białka w ludzkim organizmie i trzy czwarte suchej masy skóry. Z wiekiem organizm produkuje jednak coraz mniej kolagenu. Spadek ten jest optymalnie nadrabiany poprzez spożywanie suplementów diety zawierających kolagen.

Łagodzi bóle stawów

W 2018 roku naukowcy opublikowali wyniki badań z udziałem 120 osób, z których połowa przez 90 dni przyjmowała suplementy diety zawierające kolagen i inne substancje, a pozostali przyjmowali placebo. U osób, które przyjmowały kolagen, ból stawów zmniejszył się o 43%, a ruchomość stawów poprawiła się o 39%.

Pomaga przy osteoporozie

W maju 2014 roku opublikowano przegląd 9 badań, w których sprawdzano wpływ kolagenu na osteoporozę.  Osteoporoza to choroba metaboliczna tkanki kostnej, która objawia się zmniejszającą się ilością masy kostnej oraz zaburzeniami w mikroarchitekturze kości – innymi słowy kości stają się słabsze i bardziej podatne na złamania.

Badania potwierdzają, że kolagen ma pozytywny wpływ na wzmocnienie kości oraz na przywrócenie określonej gęstości tkanki kostnej.

Ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy

W 2017 roku przeprowadzono badania, które dotyczyły wpływu kolagenu na układ sercowo-naczyniowy. Było to mniejsze badanie z 30 uczestnikami, które trwało aż 6 miesięcy. W badanej grupie nastąpiło znaczące zmniejszenie sztywności tętnic i obniżenie poziomu lipoprotein o niskiej gęstości lub "złego" cholesterolu.

Wspomaga wzrost mięśni

Na podstawie badań przeprowadzonych w 2015 roku stwierdza się, że kolagen może wspomagać wzrost mięśni. Naukowcy postawili hipotezę, że kolagen pomaga stymulować produkcję białek odpowiedzialnych za wzrost mięśni. W badaniu wzięło udział 53 uczestników. Uczestnicy zaangażowali się w regularne ćwiczenia przez 12 tygodni. Pod koniec tego okresu osoby, które przyjmowały suplementy kolagenowe, wykazały wzrost masy i siły mięśniowej znacznie większy niż osoby przyjmujące placebo.

Nasz produkt zawiera również witaminę C, ponieważ witamina C pomaga organizmowi w syntezie kolagenu. W efekcie kolagen wnika do organizmu szybciej i sprawniej, i tak samo pojawiają się efekty. Witamina C zapewnia również funkcjonalność i wytrzymałość kolagenu. W naszym produkcie ilość witaminy C jest niewielka, jej funkcja polega jedynie na wspomaganiu trawienia składników aktywnych. Proszę nie traktować tego produktu jako pełnego suplementu witaminy C.

Polecamy ten produkt, jeśli masz problemy ze stawami i kośćmi, a także jeśli Twoja praca obciąża stawy i kości, a chciałbyś zapobiec problemom w przyszłości.

Składniki: kolagen hydrolizowany, witamina C, żelatyna (opakowanie kapsułki)

Opakowanie: 145 kapsułek

Waga: 77 g

Zalecane dawkowanie: 3 kapsułki dwa razy dziennie popijając dużą ilością wody.

Uwaga: Produkt ten nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.

 

Z powrotem do sklepu