Kolagen 145 kapsułek

 

04-premium-quality-nz 03-natural-nz 06-best-price-nz    

 

Krótki opis: Kolagen jest jednym z najobficiej występujących białek w ludzkim organizmie. Jego obecność ma wpływ na zdrowie stawów i kości, przyrost mięśni, a także zdrowie serca i naczyń krwionośnych.

Opakowanie: 145 kapsułek z 421,5 mg kolagenu wieprzowego i 8,5 mg witaminy C.

Waga: 77 g

Zalecane dawkowanie: 3 kapsułki dwa razy dziennie, popijając dużą ilością wody.

Uwaga: Produkt ten nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Możemy doręczyć do:
25.6.2024
w magazynie (>5 szt)
47 zł
kolagen naturalzen
Promocja

 

Kolagen

Czym jest kolagen? Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w organizmie człowieka. Znajduje się w kościach, mięśniach, skórze i ścięgnach. Jest niezbędnym składnikiem tkanki łącznej i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu komórek ciała razem. Nadaje też skórze siłę i elastyczność.

Kolagen występuje w organizmie człowieka w dużych ilościach. Według niektórych starszych badań, kolagen stanowi jedną trzecią białka w ludzkim organizmie i trzy czwarte suchej masy skóry. Z wiekiem organizm produkuje jednak coraz mniej kolagenu. Spadek ten jest optymalnie nadrabiany poprzez spożywanie suplementów diety zawierających kolagen.

Łagodzi bóle stawów

W 2018 roku naukowcy opublikowali wyniki badań z udziałem 120 osób, z których połowa przez 90 dni przyjmowała suplementy diety zawierające kolagen i inne substancje, a pozostali przyjmowali placebo. U osób, które przyjmowały kolagen, ból stawów zmniejszył się o 43%, a ruchomość stawów poprawiła się o 39%.

Pomaga przy osteoporozie

W maju 2014 roku opublikowano przegląd 9 badań, w których sprawdzano wpływ kolagenu na osteoporozę.  Osteoporoza to choroba metaboliczna tkanki kostnej, która objawia się zmniejszającą się ilością masy kostnej oraz zaburzeniami w mikroarchitekturze kości – innymi słowy kości stają się słabsze i bardziej podatne na złamania.

Badania potwierdzają, że kolagen ma pozytywny wpływ na wzmocnienie kości oraz na przywrócenie określonej gęstości tkanki kostnej.

Ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy

W 2017 roku przeprowadzono badania, które dotyczyły wpływu kolagenu na układ sercowo-naczyniowy. Było to mniejsze badanie z 30 uczestnikami, które trwało aż 6 miesięcy. W badanej grupie nastąpiło znaczące zmniejszenie sztywności tętnic i obniżenie poziomu lipoprotein o niskiej gęstości lub "złego" cholesterolu.

Wspomaga wzrost mięśni

Na podstawie badań przeprowadzonych w 2015 roku stwierdza się, że kolagen może wspomagać wzrost mięśni. Naukowcy postawili hipotezę, że kolagen pomaga stymulować produkcję białek odpowiedzialnych za wzrost mięśni. W badaniu wzięło udział 53 uczestników. Uczestnicy zaangażowali się w regularne ćwiczenia przez 12 tygodni. Pod koniec tego okresu osoby, które przyjmowały suplementy kolagenowe, wykazały wzrost masy i siły mięśniowej znacznie większy niż osoby przyjmujące placebo.

Nasz produkt zawiera również witaminę C, ponieważ witamina C pomaga organizmowi w syntezie kolagenu. W efekcie kolagen wnika do organizmu szybciej i sprawniej, i tak samo pojawiają się efekty. Witamina C zapewnia również funkcjonalność i wytrzymałość kolagenu. W naszym produkcie ilość witaminy C jest niewielka, jej funkcja polega jedynie na wspomaganiu trawienia składników aktywnych. Proszę nie traktować tego produktu jako pełnego suplementu witaminy C.

Polecamy ten produkt, jeśli masz problemy ze stawami i kośćmi, a także jeśli Twoja praca obciąża stawy i kości, a chciałbyś zapobiec problemom w przyszłości.

Składniki: kolagen hydrolizowany, witamina C, żelatyna (opakowanie kapsułki)

Opakowanie: 145 kapsułek

Waga: 77 g

Zalecane dawkowanie: 3 kapsułki dwa razy dziennie popijając dużą ilością wody.

Uwaga: Produkt ten nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Nie wypełniaj tego pola: