Maca 60 kapsułek

02-gmo-free-nz

       

 

Krótki opis: Maca peruwiańska pozytywnie wpływa na libido, nastrój, ciśnienie krwi, a także wytrzymałość fizyczną i psychiczną.

Cena produktu jest tym niższa, im więcej sztuk kupisz:
1 sztuka = 54,30 zł za 1 sztukę
2 sztuki = 97,80 zł (2 sztuki po 48,90 zł), rabat 10,80 zł
3 sztuki = 130,30 zł (3 sztuki po 43,45 zł), rabat 32,60 zł

Opakowanie: 60 kapsułek po 800 mg Maca peruana

Zalecane dawkowanie: 2 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody.

Ostrzeżenie: Produkt nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Wariant
w magazynie w magazynie w magazynie Wybierz wariant
54,30 zł 97,80 zł 130,30 zł od 54,30 zł

Maca 

 

Maca peruwiańska, jak sugeruje nazwa, jest uprawiana w Peru, w Andach. Roślinę stosuje się jako składnik w kuchni, jednak korzeń maca znany jest głównie z pozytywnego wpływu na zdrowie człowieka.

Jak wspomnieliśmy wyżej, najczęściej wykorzystywaną częścią rośliny maca jest jej korzeń, który zawiera błonnik, aminokwasy, witaminy i minerały.

Zawiera również inne związki bioaktywne, w tym makamidy, makarydynę, alkaloidy i glukozynolany, które prawdopodobnie odpowiadają za lecznicze działanie maca.

Główne korzyści z przyjmowania suplementu diety Maca

Zwiększa libido

Najbardziej znaną korzyścią z korzenia maca jest jego potencjał do zwiększenia libido. Istnieje kilka dowodów naukowych na poparcie tego twierdzenia.

Zjawisko to jest badane od wielu lat. W badaniu z 2002 roku przez 12 tygodni badano mężczyzn w wieku od 21 do 56 lat. Grupa została podzielona na 3 części: część mężczyzn przyjmowała tabletki placebo, część 1500 mg maca dziennie, a część 3000 mg maca dziennie. Potwierdzono, że mężczyźni, którzy przyjmowali macę mieli wzrost libido już po 8 tygodniach stosowania w porównaniu do grupy placebo. Już 1500 mg maca dziennie przy stosowaniu jej przez 8 do 12 tygodni może zagwarantować pożądany efekt.

Zjawisko to potwierdza również nowszy przegląd badań z 2010 roku. Badania te obejmują badanie libido u mężczyzn, a także libido u kobiet po menopauzie. Potwierdzono, że maca ma pozytywny wpływ na obie badane grupy i pomaga w zwiększeniu libido.

Badania z 2015 roku wykazały, że maca może wpływać na oziębłość u kobiet, którą w przypadku menopauzy często wzmacnia przyjmowanie antydepresantów. Maca ma pozytywny wpływ na równowagę hormonalną, co ostatecznie poprawia nastrój, zwiększa libido, a także pozwala zmniejszyć ilość stosowania leków antydepresyjnych.

Zwiększa energię i pozytywnie wpływa na wytrzymałość

W 2009 roku przeprowadzono badanie, w którym sprawdzano wpływ maca na wytrzymałość i energię u rowerzystów na trasie 40 km. Ośmiu uczestników ukończyło 40-kilometrową trasę rowerową przed i po przyjmowaniu ekstraktu z maca oraz placebo przez 14 dni. Na skutek 14-dniowej suplementacji macą uzyskano poprawę wyników w 40-kilometrowej kolarskiej próbie czasowej w porównaniu z wynikami po zażywaniu tabletek placebo.

Badanie brało pod uwagę stosunkowo małą próbę, lecz naukowcy wciąż badają wpływ maca na ludzi w ramach innych badań.

Poprawia nastrój

Maca zawiera flawonoidy, które poprawiają nastrój i zmniejszają niepokój. W badaniu z 2015 roku zbadano nastrój i uczucia 29 kobiet przechodzących przez menopauzę. Losowo podzielono grupę na kobiety, które przyjmowały macę i kobiety, które otrzymywały tabletki placebo. Po 12 tygodniach potwierdzono, że przyjmowanie maca w dużym stopniu wyeliminowało objawy depresji. Oprócz tego, maca obniżyła ciśnienie krwi u badanych kobiet. Przyjmowały one 3000 mg aktywnego składnika maca dziennie.

Poprawia pamięć i funkcje poznawcze

Przeprowadzono kilka badań dotyczących wpływu maca na pamięć i uczenie się. W 2014 roku opublikowano przegląd kilku badań, które potwierdziły, że maca może poprawiać zaburzenia uczenia się i pamięci przestrzennej oraz łagodzić deficyty pamięci.

Potwierdzono również, że maca pomaga poprawić funkcje poznawcze i koordynację ruchową oraz może pomóc w spowolnieniu związanego z wiekiem pogorszenia się funkcji poznawczych. Może pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera, ale badania dotyczące tej choroby i wpływu maca na nią są jak na razie ograniczone.

Maca jest substancją naturalną i uważaną za bardzo bezpieczną. Generalnie nie stwierdzono przeciwwskazań ani reakcji alergicznych na tę roślinę.

Składniki: maca peruwiańska (Lepidium meyenii), żelatyna (otoczka kapsułki) oraz substancje przeciwzbrylające: krzemionka i sole kwasu ortofosforowego

Opakowanie: 60 kapsułek po 800 mg Maca peruana

Waga: 64 g

Zalecane dawkowanie: 2 kapsułki dziennie, popijając dużą ilością wody.

Uwaga: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Produkt nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 roku życia oraz dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.

 

 

Z powrotem do sklepu