Maca BIO 145 kapsułek

02-gmo-free-nz

       

 

Krótki opis: Maca peruwiańska pozytywnie wpływa na libido, nastrój, ciśnienie krwi, a także wytrzymałość fizyczną i psychiczną.

Cena produktu jest tym niższa, im więcej sztuk kupisz:
1 sztuka = 54,30 zł za 1 sztukę
2 sztuki = 97,80 zł (2 sztuki po 48,90 zł), rabat 10,80 zł
3 sztuki = 130,30 zł (3 sztuki po 43,45 zł), rabat 32,60 zł

Opakowanie: 145 kapsułek po 580 mg Maca peruana BIO

Zalecane dawkowanie: 3 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody.

Ostrzeżenie: Produkt nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Wariant
Możemy doręczyć do:
29.4.2024 29.4.2024 29.4.2024 Wybierz wariant
w magazynie (>5 szt) w magazynie (>5 szt) w magazynie (>5 szt) Wybierz wariant
54,30 zł 97,80 zł 130,30 zł od 54,30 zł

Maca 

 

Maca peruwiańska, jak sugeruje nazwa, jest uprawiana w Peru, w Andach. Roślinę stosuje się jako składnik w kuchni, jednak korzeń maca znany jest głównie z pozytywnego wpływu na zdrowie człowieka.

Jak wspomnieliśmy wyżej, najczęściej wykorzystywaną częścią rośliny maca jest jej korzeń, który zawiera błonnik, aminokwasy, witaminy i minerały.

Zawiera również inne związki bioaktywne, w tym makamidy, makarydynę, alkaloidy i glukozynolany, które prawdopodobnie odpowiadają za lecznicze działanie maca.

Główne korzyści z przyjmowania suplementu diety Maca

Zwiększa libido

Najbardziej znaną korzyścią z korzenia maca jest jego potencjał do zwiększenia libido. Istnieje kilka dowodów naukowych na poparcie tego twierdzenia.

Zjawisko to jest badane od wielu lat. W badaniu z 2002 roku przez 12 tygodni badano mężczyzn w wieku od 21 do 56 lat. Grupa została podzielona na 3 części: część mężczyzn przyjmowała tabletki placebo, część 1500 mg maca dziennie, a część 3000 mg maca dziennie. Potwierdzono, że mężczyźni, którzy przyjmowali macę mieli wzrost libido już po 8 tygodniach stosowania w porównaniu do grupy placebo. Już 1500 mg maca dziennie przy stosowaniu jej przez 8 do 12 tygodni może zagwarantować pożądany efekt.

Zjawisko to potwierdza również nowszy przegląd badań z 2010 roku. Badania te obejmują badanie libido u mężczyzn, a także libido u kobiet po menopauzie. Potwierdzono, że maca ma pozytywny wpływ na obie badane grupy i pomaga w zwiększeniu libido.

Badania z 2015 roku wykazały, że maca może wpływać na oziębłość u kobiet, którą w przypadku menopauzy często wzmacnia przyjmowanie antydepresantów. Maca ma pozytywny wpływ na równowagę hormonalną, co ostatecznie poprawia nastrój, zwiększa libido, a także pozwala zmniejszyć ilość stosowania leków antydepresyjnych.

Zwiększa energię i pozytywnie wpływa na wytrzymałość

W 2009 roku przeprowadzono badanie, w którym sprawdzano wpływ maca na wytrzymałość i energię u rowerzystów na trasie 40 km. Ośmiu uczestników ukończyło 40-kilometrową trasę rowerową przed i po przyjmowaniu ekstraktu z maca oraz placebo przez 14 dni. Na skutek 14-dniowej suplementacji macą uzyskano poprawę wyników w 40-kilometrowej kolarskiej próbie czasowej w porównaniu z wynikami po zażywaniu tabletek placebo.

Badanie brało pod uwagę stosunkowo małą próbę, lecz naukowcy wciąż badają wpływ maca na ludzi w ramach innych badań.

Poprawia nastrój

Maca zawiera flawonoidy, które poprawiają nastrój i zmniejszają niepokój. W badaniu z 2015 roku zbadano nastrój i uczucia 29 kobiet przechodzących przez menopauzę. Losowo podzielono grupę na kobiety, które przyjmowały macę i kobiety, które otrzymywały tabletki placebo. Po 12 tygodniach potwierdzono, że przyjmowanie maca w dużym stopniu wyeliminowało objawy depresji. Oprócz tego, maca obniżyła ciśnienie krwi u badanych kobiet. Przyjmowały one 3000 mg aktywnego składnika maca dziennie.

Poprawia pamięć i funkcje poznawcze

Przeprowadzono kilka badań dotyczących wpływu maca na pamięć i uczenie się. W 2014 roku opublikowano przegląd kilku badań, które potwierdziły, że maca może poprawiać zaburzenia uczenia się i pamięci przestrzennej oraz łagodzić deficyty pamięci.

Potwierdzono również, że maca pomaga poprawić funkcje poznawcze i koordynację ruchową oraz może pomóc w spowolnieniu związanego z wiekiem pogorszenia się funkcji poznawczych. Może pomóc w zapobieganiu chorobie Alzheimera, ale badania dotyczące tej choroby i wpływu maca na nią są jak na razie ograniczone.

Maca jest substancją naturalną i uważaną za bardzo bezpieczną. Generalnie nie stwierdzono przeciwwskazań ani reakcji alergicznych na tę roślinę.

Składniki: korzeń maca Bio, hydroksypropylometyloceluloza (opakowanie kapsułki).

Opakowanie: 145 kapsułek po 580 mg Maca peruana

Waga: 99 g

Zalecane dawkowanie: 3 kapsułki dziennie, najlepiej przed lub w trakcie posiłku, popijając dużą ilością wody.

Uwaga: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Produkt nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 roku życia oraz dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.

 

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Nie wypełniaj tego pola: