Suszony, rozgnieciony ostropest plamisty

04-premium-quality-nz 03-natural-nz 02-gmo-free-nz 01-bio-nz  

 

Krótki opis: Najskuteczniejsze zioło lecznicze do regeneracji wątroby, przeznaczone do bezpośredniego stosowania. Uruchamia system trawienia, detoksykacji przewodu pokarmowego i wydalania.

Opakowanie: 900 / 2000 gramów

Uwaga: Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

Wariant
Możemy doręczyć do:
18.7.2024 18.7.2024 Wybierz wariant
w magazynie (>5 szt) w magazynie (>5 szt) Wybierz wariant
35 zł 67,50 zł od 35 zł

Suszony, rozgnieciony ostropest plamisty

 

Ostropest plamisty (Silybum marianum) znany jest również pod nazwami: ostropest plamisty a w medycynie ludowej także jako tzw. korona Chrystusa. Ta wyjątkowa roślina lecznicza pochodzi z Wysp Kanaryjskich i w naszej strefie klimatycznej uprawiana jest głównie jako roślina ozdobna.

 

Jego dojrzałe owoce zawierają sylimarynę, substancję, która pomaga w oczyszczaniu wątroby i w znacznym stopniu wspomaga regenerację komórek błon wątrobowych. Sylimaryna znajduje się w skórce owoców pistacji i powstaje, gdy dojrzewają one we wrześniu-październiku. W tym czasie roślina potrzebuje temperatury co najmniej 25 C. Zbiór owoców odbywa się poprzez zbieranie dojrzałych jagód, które są suszone, a następnie rozdrabniane. Chociaż może być uprawiana w naszych warunkach, nie dojrzewa do tego samego stadium i jakości, co w regionie śródziemnomorskim. Sylimaryna (kompleks bioflawonoidów) jest silnym przeciwutleniaczem - silniejszym niż witaminy C i E. Lecznicze działanie ostropestu plamistego znane było już starożytnym uzdrowicielom i zielarzom, którzy stosowali go głównie w leczeniu stanów zapalnych wątroby. Wielkim pozytywnym aspektem ostropestu plamistego jest zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, bez których niektóre witaminy i minerały nie są wchłaniane. Zubożona w te składniki krew powoduje tzw. choroby cywilizacyjne.

 

Owoce ostropestu plamistego dostępne są w postaci herbaty, ekstraktu, oleju lub nalewki, ale najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jest przyjmowanie go w postaci suszonej. Owoc ostropestu plamistego jest oferowany Państwu bardzo drobno rozdrobniony i to właśnie w tej formie jest w stanie najlepiej zregenerować komórki błon wątrobowych.

 

Zalecany sposób użycia:

 

Bezpośrednie stosowanie: 1 łyżeczka bezpośrednio do ust popijając co najmniej 3 dcl wody, powtarzać kilka razy dziennie (maksymalnie 3 - 4 razy).

 

Suszony ostropest plamisty można również dodawać do różnych rodzajów żywności, takich jak owsianka, płatki śniadaniowe czy jogurt.

 

Dzienna dawka nie powinna przekraczać 2 - 3 łyżeczek.

 

Herbata z mleka osetowego: Suszonych owoców nie zaleca się w kontakcie z wodą o temperaturze powyżej 40 C, gdyż osłabiłoby to działanie substancji sylimaryny. Herbata owocowa z ostropestu plamistego nie nadaje się do regeneracji wątroby. Z tej rośliny leczniczej stosuje się tak zwane napary herbaciane (z liści, ziela i korzenia), każdy na inny problem zdrowotny.

 

Wartości odżywcze:

Wartość energetyczna 1236 kj/297 kcal - 15%DRV (Dietary Reference Value)

Tłuszcz 21g - 30% (w tym kwasy tłuszczowe 4g - 20%)

Węglowodany 7g - 2,7%

Białko 20 g - 40%

Sól 0,01 g - 0,16%

 

Opakowanie: 900 / 2 000 gramów

Uwaga: Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. 

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.

 

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Nie wypełniaj tego pola: