Suszony, rozgnieciony ostropest plamisty

04-premium-quality-nz 03-natural-nz 02-gmo-free-nz 01-bio-nz  

 

Krótki opis: Najskuteczniejsze zioło lecznicze do regeneracji wątroby, przeznaczone do bezpośredniego stosowania. Uruchamia system trawienia, detoksykacji przewodu pokarmowego i wydalania.

Opakowanie: 900 / 2000 gramów

Uwaga: Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

Wariant
Możemy doręczyć do:
1.3.2024 1.3.2024 Wybierz wariant
w magazynie (>5 szt) w magazynie (>5 szt) Wybierz wariant
35 zł 67,50 zł od 35 zł

Suszony, rozgnieciony ostropest plamisty

 

Ostropest plamisty (Silybum marianum) znany jest również pod nazwami: ostropest plamisty a w medycynie ludowej także jako tzw. korona Chrystusa. Ta wyjątkowa roślina lecznicza pochodzi z Wysp Kanaryjskich i w naszej strefie klimatycznej uprawiana jest głównie jako roślina ozdobna.

 

Jego dojrzałe owoce zawierają sylimarynę, substancję, która pomaga w oczyszczaniu wątroby i w znacznym stopniu wspomaga regenerację komórek błon wątrobowych. Sylimaryna znajduje się w skórce owoców pistacji i powstaje, gdy dojrzewają one we wrześniu-październiku. W tym czasie roślina potrzebuje temperatury co najmniej 25 C. Zbiór owoców odbywa się poprzez zbieranie dojrzałych jagód, które są suszone, a następnie rozdrabniane. Chociaż może być uprawiana w naszych warunkach, nie dojrzewa do tego samego stadium i jakości, co w regionie śródziemnomorskim. Sylimaryna (kompleks bioflawonoidów) jest silnym przeciwutleniaczem - silniejszym niż witaminy C i E. Lecznicze działanie ostropestu plamistego znane było już starożytnym uzdrowicielom i zielarzom, którzy stosowali go głównie w leczeniu stanów zapalnych wątroby. Wielkim pozytywnym aspektem ostropestu plamistego jest zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, bez których niektóre witaminy i minerały nie są wchłaniane. Zubożona w te składniki krew powoduje tzw. choroby cywilizacyjne.

 

Owoce ostropestu plamistego dostępne są w postaci herbaty, ekstraktu, oleju lub nalewki, ale najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jest przyjmowanie go w postaci suszonej. Owoc ostropestu plamistego jest oferowany Państwu bardzo drobno rozdrobniony i to właśnie w tej formie jest w stanie najlepiej zregenerować komórki błon wątrobowych.

 

Zalecany sposób użycia:

 

Bezpośrednie stosowanie: 1 łyżeczka bezpośrednio do ust popijając co najmniej 3 dcl wody, powtarzać kilka razy dziennie (maksymalnie 3 - 4 razy).

 

Suszony ostropest plamisty można również dodawać do różnych rodzajów żywności, takich jak owsianka, płatki śniadaniowe czy jogurt.

 

Dzienna dawka nie powinna przekraczać 2 - 3 łyżeczek.

 

Herbata z mleka osetowego: Suszonych owoców nie zaleca się w kontakcie z wodą o temperaturze powyżej 40 C, gdyż osłabiłoby to działanie substancji sylimaryny. Herbata owocowa z ostropestu plamistego nie nadaje się do regeneracji wątroby. Z tej rośliny leczniczej stosuje się tak zwane napary herbaciane (z liści, ziela i korzenia), każdy na inny problem zdrowotny.

 

Wartości odżywcze:

Wartość energetyczna 1236 kj/297 kcal - 15%DRV (Dietary Reference Value)

Tłuszcz 21g - 30% (w tym kwasy tłuszczowe 4g - 20%)

Węglowodany 7g - 2,7%

Białko 20 g - 40%

Sól 0,01 g - 0,16%

 

Opakowanie: 900 / 2 000 gramów

Uwaga: Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. 

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.

 

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: