Witamina C Serum z retinolem

04-premium-quality-nz 02-gmo-free-nz      

 

Krótki opis: Wysoce skuteczne serum z dużą ilością antyoksydantów przeciwko bliznom potrądzikowym i plamom pigmentowym. Wzmacnia barierę skórną i ujednolica cerę.

Opakowanie: 30 ml

Zalecane zastosowanie: Oczyść skórę delikatnym środkiem myjącym i osusz ją. Następnie użyj swojego ulubionego toniku i cienką warstwą nałóż serum. Zakończ rutynę swoim ulubionym kremem nawilżającym i nie zapomnij o kremie SPF (sun protection factor) do porannej rutyny.

Uwaga: Ten produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przechowywać w miejscu suchym i niedostępnym dla małych dzieci.

Możemy doręczyć do:
7.3.2024
w magazynie (>5 szt)
59 zł

Witamina C Serum

Połączenie witaminy C, mikrokapsułkowanego retinolu, witaminy E i F oraz aceroli? To serum jest idealnym wyborem, jeśli dokuczają Ci widoczne plamy pigmentowe, skóra wygląda na pozbawioną życia albo ogólnie pogorszyła się jej jakość. Przyjrzyjmy się po kolei wszystkim składnikom i korzyściom, jakie mogą przynosić Twojej skórze.

Witamina C

Witamina C jest ważnym składnikiem odżywczym pozytywnie wpływającym na kilka procesów w organizmie. Pomaga utrzymać zdrową skórę, dlatego właśnie tak wiele produktów do pielęgnacji skóry zawiera witaminę C. Techniczna nazwa witaminy C to kwas L-askorbinowy. Organizm nie potrafi naturalnie wytwarzać witaminy C, dlatego ważne jest, aby stosować ją jako suplement diety lub miejscowo zewnętrznie na obszary problemowe.

Nasze serum zawiera 10% witaminy C.

Korzyści z witaminy C dla skóry

Chroni skórę przed wolnymi rodnikami

Jako jeden z najważniejszych antyoksydantów w ludzkiej skórze, witamina C jest częścią złożonej grupy enzymatycznych i nieenzymatycznych antyoksydantów, które wspólnie chronią skórę przed reaktywnymi formami tlenu. Gdy skóra jest narażona na działanie promieniowania UV, powstają reaktywne formy tlenu, takie jak jon ponadtlenkowy, nadtlenek i tlen singletowy.

Witamina C chroni skórę przed stresem oksydacyjnym poprzez stopniowe przekazywanie elektronów w celu neutralizacji wolnych rodników, które mogą wywoływać reakcje łańcuchowe lub kaskadowe uszkadzające komórki.

 

Pomaga w syntezie kolagenu

Witamina C jest niezbędna do biosyntezy kolagenu. Uważa się, że oprócz stymulowania zmian jakościowych w cząsteczce kolagenu, wpływa również na ilościową syntezę kolagenu. Witamina C pełni funkcję kofaktora dla enzymów odpowiedzialnych za stabilizację i ustrukturalizowanie cząsteczek kolagenu. Kolejnym mechanizmem, w którym witamina C wpływa na syntezę kolagenu, jest stymulacja peroksydacji lipidów, a produkt tego procesu, dialdehyd malonowy, stymuluje ekspresję genów kolagenu.

Witamina C bezpośrednio aktywuje transkrypcję syntezy kolagenu i stabilizuje mRNA prokolagenu, regulując w ten sposób syntezę kolagenu. Oznaki i objawy szkorbutu, choroby wywołanej niedoborem witaminy C, są spowodowane właśnie zaburzoną syntezą kolagenu. Badania kliniczne wykazały, że miejscowe stosowanie witaminy C zwiększa produkcję kolagenu zarówno w młodej, jak i starzejącej się skórze.

 

Redukuje plamy pigmentowe

Plamy pigmentowe to ciemne plamy na skórze, które najczęściej są spowodowane ekspozycją na słońce. Jeśli na Twojej twarzy, dłoniach, szyi lub ramionach występują plamy w kolorze od jasnego do ciemnego brązu, są one efektem nagromadzenia melaniny, która nadaje skórze kolor (pigment).

Witamina C wchodzi w interakcję z jonami miedzi w miejscu aktywnym tyrozynazy i hamuje działanie enzymu tyrozynazy, zmniejszając produkcję melaniny. Witamina C działa również na pigment okołomieszkowy.

W trzymiesięcznych badaniach przyglądano się wpływowi witaminy C na plamy pigmentowe. Codzienne stosowanie kwasu askorbinowego miejscowo przyniosło zarówno obiektywną, jak i subiektywną poprawę fotouszkodzonej skóry twarzy.

 

Mikrokapsułkowany retinol

Jaka jest różnica między retinolem mikrokapsułkowanym a retinolem konwencjonalnym?

Mikrokapsułkowany retinol to technologia, dzięki której składniki aktywne wnikają głębiej w warstwę skóry zanim zostaną aktywowane. Można ją uznać za technologię time-release, ponieważ wydłuża czas pomiędzy dotarciem produktu do skóry, a rozpoczęciem jego działania. Mikrokapsułkowany retinol jest bardziej stabilny i skuteczny, łatwo transportowany i kierowany do komórek skóry, gdzie działa najbardziej efektywnie. W porównaniu z tradycyjnym retinolem powoduje mniejsze wysuszenie, podrażnienie i łuszczenie się skóry, dzięki czemu produkt jest lepiej tolerowany nawet przez osoby o wrażliwej skórze.

Nasz produkt zawiera 1% mikrokapsułkowany retinol.

 

Korzyści wynikające z zastosowania retinolu

Pomaga na trądzik

Trądzik jest częstą chorobą skóry. Gdy pory ulegną zatkaniu martwymi komórkami skóry i/lub olejami, mogą pojawić się zaskórniki i wągry, lub inne rodzaje wyprysków. Retinol pomaga utrzymać pory w czystości poprzez zmniejszenie nagromadzenia komórek skóry. Dodatkowo może blokować stany zapalne w skórze.

Ze względu na swój pomocny wpływ na odnowę ścian skóry, pomaga w szybszym gojeniu się blizn potrądzikowych. Przy regularnym stosowaniu skutecznie rozjaśnia nawet głębsze blizny, a ogólny wygląd skóry jest piękniejszy i bardziej jednolity.

 

Redukuje zmarszczki

Komórki skóry naturalnie się odnawiają i odsłaniają nowe komórki pod spodem. Jednak z wiekiem dzieje się to rzadziej, co może prowadzić do pojawienia się drobnych linii i zmarszczek. Retinol pomaga przyspieszyć proces regeneracji, dzięki czemu skóra staje się czystsza i gładsza. Wchodzi przy tym głębiej w skórę, aby wspierać produkcję kolagenu, co dodatkowo poprawia jakość skóry.

Według badań przeprowadzonych w 2019 roku, stosowanie produktu zawierającego retinol już po 8 tygodniach stosowania znacznie zmniejszyło widoczność zmarszczek u badanych.

 

Pomaga w walce z przebarwieniami

Podobnie jak witamina C, retinol jest bardzo skuteczną substancją w walce z ciemnymi plamami.

Udowodniono, że stosowany miejscowo retinol rozjaśnia ciemne plamy, choć może to zająć kilka miesięcy. W 2020 roku przeprowadzono badania dotyczące tego zagadnienia z pozytywnymi wynikami: już po 12 tygodniach zaobserwowano pozytywną zmianę w zakresie hiperpigmentacji i nierównomiernego kolorytu skóry.

 

Witamina E

Witamina E jest rozpuszczalnym w tłuszczach niezbędnym składnikiem odżywczym o działaniu przeciwzapalnym. Witamina E pomaga wspierać układ odpornościowy, funkcjonowanie komórek i zdrowie skóry. Jest antyoksydantem, dzięki czemu skutecznie zwalcza skutki działania wolnych rodników.

 

Chroni skórę przed wolnymi rodnikami

Jak już wcześniej wspomniano, witamina E jest antyoksydantem. Antyoksydanty pomagają zwalczać wolne rodniki, a tym samym zapobiegają uszkodzeniom oksydacyjnym komórek.

Wolne rodniki wyrywają elektrony ze wszystkiego, co znajdzie się na ich drodze, w tym z DNA, białek skóry, tkanek łącznych i błon komórkowych. Witamina E hamuje tę aktywność wolnych rodników i w ten sposób chroni skórę.

 

Nawilża skórę i wzmacnia barierę skórną

Oprócz działania jako silny przeciwutleniacz, w przeciwieństwie do większości antyoksydantów, witamina E ma silne właściwości nawilżające, ponieważ działa jako humektant (wchłania wodę do skóry) i emolient (zatrzymuje wodę w skórze).

Oznacza to, że miejscowo może być bardzo pomocna przy różnych schorzeniach skóry, a także wpływać na jej odnowę. Wspiera odnowę komórkową powodowaną przez uszkodzenia słoneczne, a także gojenie się blizn lub oparzeń.

 

Witamina F

Witamina F składa się z dwóch niezbędnych kwasów tłuszczowych. Są to kwas alfa-linolenowy (ALA), należący do kwasów tłuszczowych omega-3, oraz kwas linolowy (LA), należący do kwasów tłuszczowych omega-6. Oba są bardzo ważne i odgrywają znaczącą rolę w utrzymaniu zdrowia naszej skóry.

 

Zmniejsza stan zapalny

Witamina F może pomóc w niektórych stanach zapalnych skóry, takich jak zapalenie skóry i łuszczyca, ponieważ pomaga zmniejszyć stan zapalny, reguluje zdrowe funkcje komórek i nadmierną utratę wody.

 

Utrzymuje wilgoć

Witamina F, która składa się również z niezbędnego kwasu tłuszczowego omega-6, jest składnikiem nawilżającym. Po zastosowaniu na skórę przekształca się w ceramidy, grupę lipidów, które pomagają tworzyć barierę skórną i pomagają skórze zachować wilgoć.

 

Acerola jest doskonałym naturalnym źródłem witaminy C.

To serum zawiera szereg bardzo przydatnych składników aktywnych, które przedstawiliśmy powyżej. Sprawdza się w codziennym stosowaniu jako część porannej lub wieczornej rutyny w zależności od preferencji.

Składniki: Aqua, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glycerin, Polysorbate 20, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, Malpighia Glabra Fruit Extract, Diethylhexyl Syringylidenemalonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polymethyl Methacrylate, Citric Acid, Xanthan Gum, PEG-20 Glyceryl Laurate, Tricaprylin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, BHT, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum

Opakowanie: 30 ml

Zalecany sposób użycia: Oczyść skórę delikatnym środkiem myjącym i osusz. Następnie użyj swojego ulubionego toniku i cienką warstwą nałóż serum. Zakończ rutynę swoim ulubionym kremem nawilżającym i nie zapomnij o kremie SPF (sun protection factor) do porannej rutyny.

Uwaga: Ten produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przechowywać w miejscu suchym i niedostępnym dla małych dzieci.

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: