Ashwagandha BIO

05-vegan-capsule-nz 04-premium-quality-nz 03-natural-nz 06-best-price-nz 01-bio-nz

 

Krótki opis: Ashwagandha łagodzi stres i uczucie niepokoju, pozytywnie wpływa na szybszą regenerację organizmu.

Opakowanie: 145 kapsułek

Masa: 87 g

Zalecana dawka: 1 kapsułka dziennie, popijając odpowiednią ilością wody. Zalecana dzienna porcja (jedna kapsułka) zawiera 500 mg suszonej ashwagandhy.

Uwaga: Produkt ten nie zastępuje zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

w magazynie
46,90 zł –40 % 28 zł
ashwagandha bio naturalzen
Promocja
46,90 zł –40 %

Ashwagandha BIO

Ashwagandha inaczej zwana żeń-szeniem indyjskim (Withania somnifera) to roślina należąca do grupy roślin adaptogennych. Rośliny te, przyjmowane w postaci herbat, proszków, nalewek i suplementów, a także w postaci surowej, są znane ze swoich właściwości prozdrowotnych.

Ashwagandha jest również popularna w indyjskiej ajurwedzie, głównie ze względu na jej pozytywny wpływ na obniżanie poziomu stresu i niepokoju.

Nasz produkt zawiera suszoną Ashwagandhę w jakości BIO dla uzyskania jak najlepszych efektów.

Główne korzyści wynikające z przyjmowania Ashwagandhy:

Zmniejsza stres

Należy bowiem do grupy roślin adaptogennych, a adaptogen to substancja, która pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem. Pomaga kontrolować mediatory stresu, w tym białka szoku cieplnego i kortyzol. Badań przeprowadzone w 2020 roku udowodniły, że już 240 mg ashwagandhy może znacznie zredukować stres. Efekt pojawił się w ciągu dwóch miesięcy ciągłego stosowania.

Poprawia jakość snu 

Badano wpływ ashwagandhy na sen w kilku niezależnych badaniach. Jedno z nich zostało przeprowadzone na próbie osób w wieku od 60 do 85 lat, którzy przyjmowali 600 mg Ashwagandhy codziennie przez 12 tygodni. Doświadczyli oni wyraźnej poprawy jakości snu oraz zdolności umysłowych po przebudzeniu.

Jeśli masz problemy ze snem, zalecamy przyjmowanie minimum 600 mg Ashwagandhy przez co najmniej 8 tygodni, co pozwoli odczuć rezultaty.

Wspiera siłę fizyczną i budowę mięśni

Kilka badań potwierdziło, że ludzie lepiej radzą sobie na treningach po zażyciu Ashwagandhy, a tempo regeneracji ich mięśni znacznie się poprawia. W badaniach tych testowano działanie Ashwagandhy od dawek 120 mg dziennie do 1250 mg dziennie. Najbardziej optymalne wyniki wystąpiły przy przyjmowaniu od 240 mg do 600 mg Ashwagandhy dziennie przez minimum 8 tygodni.

Pomaga redukować tkankę tłuszczową

Wyżej wymienione badania dowiodły, że oprócz korzystnego wpływu na mięśnie, Ashwagandha ma również zdolność zmniejszania procentowej zawartości tłuszczu w organizmie, a także obniżania poziomu cholesterolu.

Poprawia pamięć i funkcjonowanie mózgu

Badanie z 2017 roku przeprowadzone na 50 dorosłych osobach wykazało, że 600 mg Ashwagandhy przyjmowanej przez 8 tygodni znacznie poprawia pamięć natychmiastową i ogólną, uwagę oraz szybkość przetwarzania informacji.

Obniża poziom cukru we krwi

Niektóre związki zawarte w ashwagandha, w tym jeden o nazwie withaferin A (WA), wykazują silne działanie przeciwcukrzycowe i mogą pomóc w stymulowaniu komórek do pobierania glukozy z krwiobiegu. Obniżają również poziom cukru, insuliny i lipidów we krwi, a także markerów stresu oksydacyjnego.

Naukowcy potwierdzili te informacje, korzystając z 24 badań na ten temat, z których 5 było próbami klinicznymi. Więcej można przeczytać, klikając tutaj.

Wspomaga zdrowie serca

W 2015 roku przeprowadzono badanie dotyczące wpływu Ashwagandhy na serce i na układ krążenia. Badani byli zdrowymi, wysportowanymi ludźmi, którzy przyjmowali 300 mg wysokiej jakości Ashwagandhy przez 12 tygodni.

Potwierdzono, że Ashwagandha może zwiększyć VO2 max, czyli maksymalną ilość tlenu, którą przyjmujesz podczas wysiłku fizycznego. Wartości te są wykorzystywane w pomiarach wytrzymałości sercowo-oddechowej czyli tego, jak dobrze serce i płuca dostarczają tlen do mięśni podczas wysiłku fizycznego. Wyższe wartości VO2 max mogą więc świadczyć o zdrowym sercu, które dobrze funkcjonuje w danych warunkach.

Zwiększa poziom testosteronu u mężczyzn

Ashwagandha może zwiększać poziom testosteronu, co jest związane z jej pozytywnym wpływem na budowę mięśni. Równoważy przy tym poziom hormonów rozrodczych, dzięki czemu wspomaga płodność.

Biorąc pod lupę tę właściwość Ashwagandhy, przeprowadzono badanie na 43 mężczyznach z nadwagą w wieku od 40 do 70 lat. Pierwsze rezultaty pojawiły się po 8 tygodniach, ale maksymalny efekt osiągnięto po 16 tygodniach. Przyjmowanie Ashwagandhy wiązało się z 18% wzrostem DHEA-S (hormonu, który wspomaga organizm w tworzeniu testosteronu) i 14,7% wzrostem testosteronu w porównaniu z placebo.

Komu polecamy Ashwagandhę?

Ashwagandha jest szczególnie polecana osobom, które prowadzą aktywny tryb życia lub mają wyczerpującą pracę, a także doświadczają wiele stresu w życiu zawodowym lub osobistym. Ashwagandha zapewnia bardziej spokojny i głębszy sen, łagodzi uczucie stresu i niepokoju, dodaje energii i przyspiesza regenerację.

Składniki: suszona ashwagandha, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki)

Opakowanie: 145 kapsułek

Waga: 87 g

Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka dziennie, popijając odpowiednią ilością wody. Zalecana dzienna porcja (jedna kapsułka) zawiera 500 mg suszonej ashwagandhy.

Uwaga: Produkt ten nie zastępuje zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.

 

Z powrotem do sklepu