Ashwagandha BIO 145 kapsułek

Krótki opis: Ashwagandha pomaga złagodzić stres, uczucie niepokoju i ma pozytywny wpływ na szybszą regenerację organizmu.

Opakowanie: 145 kapsułek po 500 mg suszonej ashwagandhy

Waga: 87 g

Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka dziennie, popijając dużą ilością wody. Zalecana dzienna porcja (jedna kapsułka) zawiera 500 mg suszonej ashwagandhy.

Uwaga: Ten produkt nie zastępuje zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

W skrajnych przypadkach czas dostawy może wydłużyć się do 10 dni roboczych. Prosimy o kontakt w przypadku zainteresowania długością rzeczywistego czasu dostawy.

Możemy doręczyć do:
18.7.2024
w magazynie (>5 szt)
59 zł

Ashwagandha BIO

Ashwagandha, czyli indyjski żeń-szeń (Withania Somnifera) to roślina należąca do grupy roślin adaptogennych, które znane są ze swoich korzyści zdrowotnych przyjmowanych w postaci herbat, proszków, nalewek i suplementów lub w postaci surowej. Jest to również niezwykle popularna roślina w indyjskiej ajurwedzie, głównie ze względu na jej pozytywny wpływ na stres lub niepokój. Nasz produkt zawiera suszoną Ashwagandhę w jakości ORGANICZNEJ dla uzyskania najlepszych możliwych efektów.

Główne zalety przyjmowania Ashwagandhy:

Łagodzi stres

Wynika to z faktu, że należy ona do grupy roślin adaptogennych, a adaptogen to substancja, która pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem. Pomaga kontrolować mediatory stresu, w tym białka szoku cieplnego i kortyzol. Według badań przeprowadzonych w 2020 r. udowodniono, że już 240 mg ashwagandhy może w znacznym stopniu zmniejszyć stres. Efekt ten wystąpił w tym przypadku w ciągu dwóch miesięcy ciągłego stosowania.

Poprawia jakość snu

Kilka badań dotyczyło wpływu ashwagandhy na sen. Jedno z nich przeprowadzono na respondentach w wieku od 60 do 85 lat, którzy przyjmowali 600 mg Ashwagandhy dziennie przez 12 tygodni i doświadczyli znacznej poprawy jakości snu i czujności umysłowej po przebudzeniu. Jeśli masz problemy ze snem, zalecamy przyjmowanie co najmniej 600 mg Ashwagandhy przez co najmniej 8 tygodni, aby zobaczyć rezultaty.

Wspomaga siłę fizyczną i budowę mięśni

Kilka badań potwierdziło fakt, że ludzie osiągali lepsze wyniki podczas treningów po zażyciu Ashwagandhy, a tempo regeneracji ich mięśni znacznie się poprawiło. W badaniach tych testowano działanie Ashwagandhy od 120 mg dziennie do 1250 mg dziennie. Najbardziej optymalne wyniki uzyskano przy przyjmowaniu od 240 mg do 600 mg Ashwagandhy dziennie przez co najmniej 8 tygodni.

Pomaga redukować tkankę tłuszczową

W wyżej wymienionych badaniach, oprócz korzystnego wpływu na mięśnie, udowodniono również, że Ashwagandha zmniejsza procent tłuszczu w organizmie, a także obniża poziom cholesterolu.

Poprawia pamięć i funkcjonowanie mózgu

Badanie przeprowadzone w 2017 r. na 50 osobach dorosłych wykazało, że 600 mg Ashwagandhy po przyjmowaniu jej przez 8 tygodni znacznie poprawi natychmiastową i ogólną pamięć, uwagę i szybkość przetwarzania informacji.

Obniża poziom cukru we krwi

Niektóre związki zawarte w ashwagandha, w tym jeden o nazwie withaferin A (WA), mają silne działanie przeciwcukrzycowe i mogą pomóc stymulować komórki do pobierania glukozy z krwiobiegu. Obniżają również poziom cukru we krwi, insuliny, lipidów we krwi i markerów stresu oksydacyjnego. Naukowcy potwierdzili te informacje na podstawie 24 badań na ten temat, z których 5 było badaniami klinicznymi. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wspiera zdrowie serca

W 2015 roku przeprowadzono badanie dotyczące wpływu Ashwagandhy na serce i układ krążenia. Respondentami byli zdrowi, wysportowani ludzie, którzy przyjmowali 300 mg wysokiej jakości Ashwagandhy przez 12 tygodni. Potwierdzono, że Ashwagandha może zwiększać VO2 max, czyli maksymalną ilość tlenu pobieraną podczas wysiłku fizycznego. Wartości te są wykorzystywane do pomiaru wytrzymałości sercowo-oddechowej - tego, jak dobrze serce i płuca dostarczają tlen do mięśni podczas aktywności fizycznej. Wyższe wartości VO2 max mogą zatem wskazywać na zdrowe serce, które dobrze funkcjonuje w takich okolicznościach.

Zwiększa poziom testosteronu u mężczyzn

Ashwagandha może zwiększać poziom testosteronu, co jest również związane z jej pozytywnym wpływem na budowanie mięśni. Równoważy również poziom hormonów rozrodczych, a tym samym promuje płodność. Biorąc pod uwagę tę właściwość Ashwagandhy, przeprowadzono badanie na 43 mężczyznach z nadwagą w wieku od 40 do 70 lat. Pierwsze wyniki pojawiły się po 8 tygodniach, ale maksymalny efekt został osiągnięty po 16 tygodniach. Przyjmowanie Ashwagandhy wiązało się z 18% wzrostem DHEA-S (hormonu, który pomaga organizmowi w tworzeniu testosteronu) i 14,7% wzrostem testosteronu w porównaniu z placebo.

Komu polecamy Ashwagandhę?

Ashwagandha polecana jest w szczególności osobom, które prowadzą aktywny tryb życia, mają wymagającą pracę i doświadczają dużego stresu w życiu zawodowym lub osobistym. Ashwagandha zapewnia bardziej spokojny i głębszy sen, łagodzi uczucie stresu i niepokoju oraz promuje energię i szybszą regenerację.

Efekty: po 8-12 tygodniach stosowania.

Składniki: suszona ashwagandha, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki)

Opakowanie: 145 kapsułek po 500 mg suszonej ashwagandhy

Waga: 87 g

Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka dziennie, popijając wystarczającą ilością wody. Zalecana dzienna porcja (jedna kapsułka) zawiera 500 mg suszonej ashwagandhy.

Uwaga: Ten produkt nie zastępuje zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Nie wypełniaj tego pola:
JK Avatar of author Ashwagandna BIO 6.2.2024 07:51
Co zrobić żeby kupić to lekarstwo które tu reklamujecie
K Avatar of author Pytanie 30.1.2024 08:58
Czy susz jest z korzenia czy liści.?