Uwolnij swój potencjał: Wykorzystaj działanie magnezu

Uwolnij swój potencjał: Wykorzystaj działanie magnezu już dziś

Nie ma to jak magnez. Jak wybrać ten, który naprawdę Ci pomoże?
 
Wszyscy zapewne wiemy, że magnez jest jednym z najważniejszych minerałów. Jego obecność w organizmie wpływa na funkcje metabolizmu, wzrost i tworzenie tkanek, a także przewodzenie impulsów nerwowych. Organizm ludzki nie jest jednak w stanie samodzielnie wytwarzać minerałów, dlatego tak ważne jest, abyśmy mieli ich wystarczającą ilość w naszej diecie.

Dlaczego ważne jest zapewnienie dziennej dawki magnezu?

Można by pomyśleć, że jeśli masz zbilansowaną dietę z dużą ilością owoców, warzyw, zdrowych tłuszczów i białka, jesteś prawie gotowy. Niestety, nie jest to takie proste.

Niewielka ilość magnezu znajduje się we krwi, ale większość magnezu, który znajduje się w organizmie, znajduje się głównie w kościach (około 67%) i mięśniach (około 23%). Tylko niewielka część całkowitej podaży magnezu znajduje się we krwi.

Zanieczyszczone środowisko, spożywanie alkoholu lub kawy i inne czynniki pozbawiają nasze ciała nadmiernych ilości witamin i minerałów. Jest to szczególnie widoczne w przypadku witaminy C, B lub wapnia, ale niedobór magnezu jest również częstym skutkiem.

Zwykła tak zwana zdrowa dieta nie może w wystarczającym stopniu zastąpić niedoboru magnezu i potrzebne są suplementy. Jest to jednak często przeszkodą. Ludzie nie są zaznajomieni z suplementami i nie wiedzą, jak one działają. Często biorą pierwszy produkt, który jest dla nich przystępny cenowo i nie zwracają uwagi na inne. 

Jakie są nieefektywne formy magnezu?

Ponieważ rynek jest przesycony suplementami diety zawierającymi magnez, ważne jest, aby zwrócić uwagę na konkretną formę magnezu. Poniżej przedstawiamy 5 najłatwiej dostępnych, ale mniej skutecznych form.

 • Tlenek magnezu: Ta forma magnezu jest powszechnie dostępna i tania, ale ma stosunkowo niską biodostępność i wchłanianie. Jest często stosowany jako środek przeczyszczający, a nie jako suplement diety dla magnezu.
 • Węglan magnezu: węglan magnezu ma ograniczoną rozpuszczalność, co wpływa na jego wchłanianie. Jest mniej skuteczny jako suplement magnezu w porównaniu do innych form o wyższej biodostępności.
 • Siarczan magnezu: Siarczan magnezu, powszechnie znany jako sól gorzka, chociaż może być wchłaniany przez skórę podczas kąpieli, jego wchłanianie doustne jest stosunkowo słabe. Zwykle stosuje się go miejscowo w kąpielach w celu rozluźnienia lub złagodzenia bólu mięśni.
 • Chlorek magnezu: Chlorek magnezu jest stosowany głównie do stosowania miejscowego, na przykład w olejku magnezowym lub solach do kąpieli, ponieważ jego biodostępność po podaniu doustnym jest niższa w porównaniu z innymi formami.
 • Wodorotlenek magnezu: Ta forma magnezu jest powszechnie stosowana jako środek zobojętniający kwasy lub w środkach przeczyszczających. Chociaż może dostarczać pewną ilość magnezu, nie jest uważana za skuteczną do celów suplementacji.

Jakie są najlepsze formy magnezu?

Masz już informacje o tym, które rodzaje magnezu nie są optymalnym wyborem, jeśli doświadczasz objawów niedoboru magnezu. Poniżej przyjrzymy się formom, które mogą być optymalnym wyborem suplementów magnezu.

Najbardziej przyswajalne formy magnezu obejmują:

 • Jabłczan magnezu: Ta forma magnezu jest związana z kwasem jabłkowym, który bierze udział w produkcji energii w organizmie. Jest dobrze wchłaniany i może być korzystny dla osób z bólem mięśni i zmęczeniem.
 • Cytrynian magnezu: ta forma magnezu ma wysoką biodostępność i jest łatwo wchłaniana przez organizm.
 • Glicynian magnezu: Glicynian magnezu to wysoce przyswajalna forma magnezu, która jest łagodna dla żołądka. Jest zalecany dla osób z wrażliwym układem trawiennym.
 • L-treonian magnezu: Ta nowsza forma magnezu skutecznie przekracza barierę krew-mózg, dzięki czemu jest szczególnie przydatna we wspieraniu funkcji poznawczych i zdrowia mózgu.
 • Orotan magnezu: orotan magnezu to połączenie magnezu i kwasu orotowego. Jest często stosowany w celu wspierania zdrowia układu sercowo-naczyniowego

Czy wiesz, że jabłczan magnezu jest jedną z najskuteczniejszych form magnezu? 

Dlatego przedstawiamy produkt Jabłczan magnezu - Magnesium 500 mg, czytaj dalej, jeśli jesteś zainteresowany wszystkimi korzyściami i ważnymi informacjami.

Magnez jest jednym z najważniejszych minerałów niezbędnych dla ludzkiego organizmu. Nasz produkt zawiera 500 mg magnezu w postaci jabłczanu magnezu, a także cynk i witaminę B6.

Czym jest jabłczan magnezu?

Jabłczan magnezu - lub jabłczan magnezu - to rodzaj suplementu magnezu, który łączy magnez z kwasem jabłkowym. Ta kombinacja oferuje szereg korzyści dla ludzkiego zdrowia i zapewnia optymalny poziom magnezu.

Zwiększa produkcję energii dzięki zawartości kwasu jabłkowego. Promuje również optymalne funkcjonowanie mięśni, mózgu i serca. Może również pomóc w problemach związanych z matabolizmem.

Produkt ten jest również wzbogacony o cynk i witaminę B6. Składniki te wspomagają wchłanianie magnezu, a także zapewniają korzyści. Cynk działa jako przeciwutleniacz, a witamina B wspiera zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Jakie są źródła magnezu?

Magnez znajduje się w różnych produktach spożywczych, które możemy włączyć do naszej diety. Dobrze znanymi źródłami magnezu są orzechy, takie jak migdały, orzechy laskowe i orzechy nerkowca. Obejmuje to również nasiona, zwłaszcza nasiona dyni, słonecznika i lnu.

Inne pokarmy bogate w magnez to rośliny strączkowe, takie jak fasola, soczewica i ciecierzyca. Warzywa takie jak szpinak, brokuły i awokado są również doskonałym źródłem tego minerału. Produkty mięsne, ryby (takie jak łosoś) i zboża pełnoziarniste (pszenica, owies) to inne pokarmy, które zawierają pewne ilości magnezu.

Ważne jest, aby włączyć te pokarmy do zróżnicowanej i zbilansowanej diety, aby zapewnić odpowiednie spożycie magnezu.

zrodla magnezu

Jaki pozytywny wpływ ma magnez na zdrowie fizyczne? 

Magnez jest minerałem, który odgrywa ważną rolę w kilku aspektach zdrowia fizycznego. Niektóre z jego pozytywnych efektów obejmują:

 1. Zdrowe serce: magnez jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania serca i regulacji jego rytmu. Pomaga utrzymać tętno w normalnym zakresie i zmniejsza ryzyko chorób serca.
 2. Funkcjonowanie mięśni: magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mięśni. Pomaga rozluźniać i kurczyć mięśnie oraz przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania sygnalizacji nerwowo-mięśniowej. Dlatego może być również skuteczny w przypadku wystąpienia skurczów mięśni.
 3. Zdrowa struktura kości: magnez jest ważny dla zdrowia kości i zębów. Wraz z wapniem i witaminą D pomaga utrzymać mocne kości i zapobiega ich utracie.
 4. Regulacja ciśnienia krwi: Magnez pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi. Działa rozluźniająco na naczynia krwionośne i zmniejsza napięcie mięśni, co może pomóc w zapobieganiu wysokiemu ciśnieniu krwi.
 5. Poprawa metabolizmu energetycznego: Magnez odgrywa ważną rolę w metabolizmie węglowodanów i tłuszczów. Pomaga przekształcać żywność w energię i wspiera prawidłowe funkcjonowanie enzymów potrzebnych do tego procesu.
 6. Reakcja na stres: Magnez wpływa na produkcję niektórych hormonów i neuroprzekaźników, które są związane z reakcją na stres. Może pomóc złagodzić objawy niepokoju i poprawić nastrój.
 7. Regulacja poziomu cukru we krwi: Magnez odgrywa rolę w regulacji poziomu cukru we krwi. Pomaga w transporcie glukozy do komórek i poprawia wrażliwość na insulinę, co może pomóc w zapobieganiu cukrzycy typu 2.

Należy pamiętać, że indywidualne zapotrzebowanie na magnez może się różnić i zależeć od wielu czynników, takich jak wiek, płeć, aktywność fizyczna i inne. Zawsze zaleca się skonsultowanie z lekarzem przed przyjęciem magnezu jako suplementu diety w celu ustalenia odpowiedniej dawki i dostosowania do indywidualnych potrzeb.

 

 

Jaki wpływ ma megnez na zdrowie psychiczne?

Magnez jest pierwiastkiem mineralnym, który odgrywa ważną rolę w wielu funkcjach organizmu, w tym w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu i układu nerwowego. Jego niedobór może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Oto kilka sposobów, w jakie magnez może wpływać na psychikę:

 1. Regulacja nastroju: magnez bierze udział w produkcji i regulacji niektórych neuroprzekaźników, takich jak serotonina, która jest znana jako "hormon szczęścia". Niedobór magnezu może przyczyniać się do depresji, lęku i zaburzeń nastroju.
 2. Redukcja stresu: Magnez ma zdolność uspokajania układu nerwowego. Pomaga regulować poziom kortyzolu, który jest znany jako "hormon stresu". Odpowiedni poziom magnezu w organizmie może pomóc zmniejszyć stres i promować relaks.
 3. Wspomaganie snu: Magnez jest ważny dla regulacji wzorców snu. Pomaga zrelaksować i rozluźnić mięśnie, co jest ważne dla zdrowego i spokojnego snu. Niedobór magnezu może prowadzić do problemów ze snem, takich jak bezsenność.
 4. Poprawa funkcji poznawczych: magnez jest niezbędny dla optymalnego funkcjonowania mózgu i wydajności poznawczej. Może pomóc w koncentracji, zapamiętywaniu i uczeniu się. Niedobór magnezu jest czasami związany z problemami z koncentracją i zaburzeniami funkcji poznawczych.

Należy jednak pamiętać, że magnez jest tylko jednym z wielu czynników wpływających na zdrowie psychiczne. Jego wpływ na poszczególne osoby może być różny i należy również wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak dieta, styl życia i predyspozycje genetyczne.

Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie psychiczne, wskazane jest skonsultowanie się z pracownikiem służby zdrowia, który może udzielić Ci indywidualnych porad i informacji.

Czy magnez ma wpływ na zdrowie stawów i mięśni? 

Magnez jest ważnym minerałem, który odgrywa istotną rolę w wielu funkcjach organizmu, w tym w zdrowiu stawów. Oto kilka sposobów, w jakie magnez może wpływać na zdrowie stawów i mięśni:

 1. Zmniejszenie stanu zapalnego: Magnez ma właściwości przeciwzapalne i może pomóc zmniejszyć stan zapalny w stawach. Zapalenie jest często obecne w chorobach stawów, takich jak zapalenie stawów.
 2. Wspieranie integralności kości: magnez jest niezbędny do tworzenia i utrzymania zdrowych kości. Stawy składają się z kości, więc ważne jest, aby mieć wystarczającą ilość magnezu do utrzymania ich integralności.
 3. Rozluźnienie mięśni: niedobór magnezu może powodować skurcze i napięcie mięśni, w tym mięśni wokół stawów. Przy wystarczającym spożyciu magnezu mięśnie mogą się rozluźnić, a napięcie może zostać zmniejszone.
 4. Poprawa syntezy kolagenu: Magnez jest potrzebny do syntezy kolagenu, który jest głównym składnikiem struktury stawów, chrząstek i tkanek łącznych. Odpowiednie spożycie magnezu może promować tworzenie i naprawę tych tkanek.

zdrowie stawow i magnez

Jaka jest zalecana dzienna dawka magnezu?

Zalecana dzienna dawka magnezu jest różna dla mężczyzn i kobiet. Minimalna dzienna dawka dla kobiet wynosi 310 mg, a dla mężczyzn 400 mg magnezu.

Nasz produkt - jabłczan magnezu - jest zatem idealnym wyborem, ponieważ 1 kapsułka zawiera 500 mg magnezu i stanowi najbardziej idealną formę wchłaniania magnezu.

Włączenie magnezu do codziennej rutyny może mieć znaczący wpływ na ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Magnez odgrywa kluczową rolę w wielu procesach fizjologicznych - od wspierania produkcji energii i funkcji mięśni po wspieranie zdrowia układu sercowo-naczyniowego i gęstości kości.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz wysoce biodostępne formy, takie jak cytrynian magnezu lub glicynian magnezu, czy też zdecydujesz się na specjalistyczne formy, takie jak jabłczan magnezu dla wsparcia mięśni, dodanie magnezu do swojego schematu suplementacji może pomóc zoptymalizować twoje zdrowie.

Źródła:

Predicting and Testing Bioavailability of Magnesium Supplements - PMC (nih.gov)

Magnesium | The Nutrition Source | Harvard T.H. Chan School of Public Health

Magnesium and Human Health: Perspectives and Research Directions - PMC (nih.gov)

The Importance of Magnesium in Clinical Healthcare - PMC (nih.gov)

Magnesium: The recent research and developments - ScienceDirect