Kwas hialuronowy 145 kapsułek

05-vegan-capsule-nz 04-premium-quality-nz 03-natural-nz 06-best-price-nz  

  

Krótki opis: Kwas hialuronowy łagodzi bóle stawów, a dzięki właściwościom nawilżającym zapewnia piękny i młody wygląd skóry.

Opakowanie: 145 kapsułek z 200 mg kwasu hialuronowego i 100 mg witaminy C

Waga: 87 g

Zalecane dawkowanie: 1- 2 kapsułki dziennie, popijając odpowiednią ilością wody.

Uwaga: Produkt ten nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Możemy doręczyć do:
7.3.2024
w magazynie (>5 szt)
80 zł
kwas hialuronowy naturalzen
Nowość

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze, oczach i stawach. Jej główną funkcją jest zatrzymywanie wody w komórkach tkanek i utrzymywanie wilgotności oczu. Kwas hialuronowy jest kluczowym składnikiem płynu maziowego, który podczas ruchu zapewnia stawom i kościom odpowiednią ilość łoju i w ten sposób chroni je przed urazami.

Organizm ludzki potrafi produkować kwas hialuronowy, jednak z wiekiem jego poziom systematycznie spada, dlatego zaleca się przyjmowanie go w postaci suplementów diety.

Łagodzi objawy choroby zwyrodnieniowej stawów

Co to jest choroba zwyrodnieniowa stawów? Choroba zwyrodnieniowa stawów sprawia, że stają się one mniej ruchome z powodu degradacji chrząstki. Jakość kwasu hialuronowego w płynie maziowym jest obniżona, a ponadto pojawiają się cząsteczki zapalne. Może to skutkować bólem lub obrzękiem.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono kilka badań dotyczących wpływu suplementów diety z kwasem hialuronowym na objawy choroby zwyrodnieniowej stawów. W jednym z badań przez 3 miesiące badano 40 pacjentów z nadwagą, którzy cierpieli na chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego. Połowa pacjentów przyjmowała suplement diety, a druga połowa tabletki z placebo. Potwierdzono, że już 80 mg kwasu hialuronowego dziennie przez 3 miesiące znacznie złagodziło ból i objawy.

W innym badaniu z 2015 roku przeanalizowano 72 pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. Grupa została podzielona losowo – połowa otrzymała kwas hialuronowy, a druga połowa placebo. Badanie trwało miesiąc, a pacjenci przyjmowali 225 mg kwasu hialuronowego w pierwszych dwóch tygodniach i tylko 150 mg w ostatnich dwóch tygodniach. Osoby otrzymujące kwas hialuronowy niżej oceniły poziom odczuwanego bólu i odnotowały lepszą jakość snu niż osoby z grupy placebo. Stosowały też mniej leków przeciwbólowych.

Ponieważ organizm naturalnie produkuje kwas hialuronowy, substancja ta rzadko powoduje poważne skutki uboczne lub reakcje alergiczne.

Pomaga w szybszym gojeniu się ran

Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej uważanym za jeden z kluczowych czynników w procesie regeneracji tkanek. Badanie z 2016 roku pokazuje, że kwas hialuronowy może pomóc zmniejszyć stan zapalny i przyspieszyć naprawę tkanek w procesie gojenia się ran.

Łagodzi drobne linie i zmarszczki

Kwas hialuronowy ma doskonałe właściwości nawilżające i dużą zdolność zatrzymywania wody, zwłaszcza w ludzkiej skórze.

W 2017 roku przeprowadzono badanie, w którym sprawdzono wpływ kapsułek z kwasem hialuronowym na zmarszczki i ogólny wygląd skóry. W badaniu wzięło udział 60 respondentów, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, w przedziale wiekowym od 22 do 59 lat. Grupa została podzielona losowo na 2 podgrupy. Pierwsza połowa otrzymała kapsułki z kwasem hialuronowym, a druga kapsułki z placebo. Badani przyjmowali 120 mg kwasu hialuronowego przez 12 tygodni. Zmarszczki oceniano za pomocą analizy obrazu ich replik, a stan skóry na podstawie badania ankietowego. W okresie badania grupa przyjmująca kwas hialuronowy wykazała lepszy stosunek powierzchni zmarszczek i stosunek objętości zmarszczek niż grupa placebo. Po 8 tygodniach stosowania kwasu hialuronowego grupa ta odnotowała znaczne złagodzenie zmarszczek w porównaniu do grupy placebo.

Na podstawie dalszych badań można ocenić, że kwas hialuronowy ma działanie przeciwstarzeniowe. Zaobserwowano do 40% redukcję głębokości zmarszczek oraz do 55% wzrost jędrności i elastyczności skóry w porównaniu do uczestników, którzy nie stosowali kwasu.

Pomaga łagodzić objawy egzemy

Kwas hialuronowy może pomóc poprawić objawy łagodnej i umiarkowanej egzemy. W ciężkich przypadkach zalecamy szukanie pomocy dermatologicznej.

W badaniu z 2011 roku część uczestników otrzymała piankę zawierającą kwas hialuronowy, a druga część krem z ceramidami. Pianka z kwasem hialuronowym wykazała efekt w postaci statystycznie istotnej poprawy w zakresie ogólnego stanu wyprysków w drugim tygodniu, podczas gdy krem z ceramidami nie.

Silica

Czy słyszeliście kiedyś o tej substancji? Krzemionka to naturalna mieszanina chemiczna krzemu i tlenu, która jest stosowana w wielu produktach jako środek przeciwzbrylający. Można ją znaleźć w wodzie, warzywach, owsie i brązowym ryżu.

Istnieje mniej badań dotyczących korzyści płynących z zastosowania krzemionki, jednak istniejące potwierdziły pozytywny wpływ na objawy osteoporozy, a także różne choroby układu krążenia, układu pokarmowego oraz jakość włosów i paznokci.

Choć nazwa ta może wydawać Ci się nieznana, krzemionka jest związkiem naturalnym. Wiele badań sugeruje, że nie ma powodów do obaw, jeśli ludzie spożywają krzemionkę w normalnych dawkach. Krzemionka nie powoduje żadnych skutków ubocznych do 9000 mg na dobę. Nasz produkt zawiera 200 mg tej substancji w jednej kapsułce.

Bezpieczeństwo krzemionki potwierdza również EFSA (European Food Safety Authority). Więcej o ich badaniach i gwarancji bezpieczeństwa można przeczytać, klikając tutaj.

Witamina C

Nasz produkt zawiera witaminę C, ponieważ wspomaga ona organizm w trawieniu kwasu hialuronowego. W efekcie kwas hialuronowy szybciej i sprawniej wnika do organizmu, a rezultaty pojawiają się szybciej. W tym produkcie ilość witaminy C jest niewielka, jej funkcja polega jedynie na wspomaganiu trawienia substancji aktywnych. Proszę nie traktować tego produktu jako pełnego zamiennika dla witaminy C.

Stosowanie suplementów z kwasem hialuronowym może pomóc Ci zachować młody wygląd i zniwelować wiele oznak starzenia. Jednocześnie ma potencjał łagodzenia niektórych problemów zdrowotnych, jak objawy egzemy czy bóle stawów.

Składniki: kwas hialuronowy, krzemionka, witamina C, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki)

Opakowanie: 145 kapsułek z 200 mg kwasu hialuronowego i 100 mg witaminy C

Waga: 87 g

Zalecane dawkowanie: 1-2 kapsułki dziennie, popijając odpowiednią ilością wody.

Uwaga: Produkt ten nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

  

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.
W przypadku nagłej sprzedaży prezentu zastrzegamy sobie prawo do wysłania innego produktu jako prezentu.

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: