Kwas hialuronowy 145 kapsułek

05-vegan-capsule-nz 04-premium-quality-nz 03-natural-nz 06-best-price-nz  

  

Krótki opis: Kwas hialuronowy łagodzi bóle stawów, a dzięki właściwościom nawilżającym zapewnia piękny i młody wygląd skóry.

Opakowanie: 145 kapsułek z 200 mg kwasu hialuronowego i 100 mg witaminy C

Waga: 87 g

Zalecane dawkowanie: 1- 2 kapsułki dziennie, popijając odpowiednią ilością wody.

Uwaga: Produkt ten nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Możemy doręczyć do:
18.7.2024
w magazynie (>5 szt)
80 zł
kwas hialuronowy naturalzen
Nowość

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze, oczach i stawach. Jej główną funkcją jest zatrzymywanie wody w komórkach tkanek i utrzymywanie wilgotności oczu. Kwas hialuronowy jest kluczowym składnikiem płynu maziowego, który podczas ruchu zapewnia stawom i kościom odpowiednią ilość łoju i w ten sposób chroni je przed urazami.

Organizm ludzki potrafi produkować kwas hialuronowy, jednak z wiekiem jego poziom systematycznie spada, dlatego zaleca się przyjmowanie go w postaci suplementów diety.

Łagodzi objawy choroby zwyrodnieniowej stawów

Co to jest choroba zwyrodnieniowa stawów? Choroba zwyrodnieniowa stawów sprawia, że stają się one mniej ruchome z powodu degradacji chrząstki. Jakość kwasu hialuronowego w płynie maziowym jest obniżona, a ponadto pojawiają się cząsteczki zapalne. Może to skutkować bólem lub obrzękiem.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono kilka badań dotyczących wpływu suplementów diety z kwasem hialuronowym na objawy choroby zwyrodnieniowej stawów. W jednym z badań przez 3 miesiące badano 40 pacjentów z nadwagą, którzy cierpieli na chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego. Połowa pacjentów przyjmowała suplement diety, a druga połowa tabletki z placebo. Potwierdzono, że już 80 mg kwasu hialuronowego dziennie przez 3 miesiące znacznie złagodziło ból i objawy.

W innym badaniu z 2015 roku przeanalizowano 72 pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. Grupa została podzielona losowo – połowa otrzymała kwas hialuronowy, a druga połowa placebo. Badanie trwało miesiąc, a pacjenci przyjmowali 225 mg kwasu hialuronowego w pierwszych dwóch tygodniach i tylko 150 mg w ostatnich dwóch tygodniach. Osoby otrzymujące kwas hialuronowy niżej oceniły poziom odczuwanego bólu i odnotowały lepszą jakość snu niż osoby z grupy placebo. Stosowały też mniej leków przeciwbólowych.

Ponieważ organizm naturalnie produkuje kwas hialuronowy, substancja ta rzadko powoduje poważne skutki uboczne lub reakcje alergiczne.

Pomaga w szybszym gojeniu się ran

Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej uważanym za jeden z kluczowych czynników w procesie regeneracji tkanek. Badanie z 2016 roku pokazuje, że kwas hialuronowy może pomóc zmniejszyć stan zapalny i przyspieszyć naprawę tkanek w procesie gojenia się ran.

Łagodzi drobne linie i zmarszczki

Kwas hialuronowy ma doskonałe właściwości nawilżające i dużą zdolność zatrzymywania wody, zwłaszcza w ludzkiej skórze.

W 2017 roku przeprowadzono badanie, w którym sprawdzono wpływ kapsułek z kwasem hialuronowym na zmarszczki i ogólny wygląd skóry. W badaniu wzięło udział 60 respondentów, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, w przedziale wiekowym od 22 do 59 lat. Grupa została podzielona losowo na 2 podgrupy. Pierwsza połowa otrzymała kapsułki z kwasem hialuronowym, a druga kapsułki z placebo. Badani przyjmowali 120 mg kwasu hialuronowego przez 12 tygodni. Zmarszczki oceniano za pomocą analizy obrazu ich replik, a stan skóry na podstawie badania ankietowego. W okresie badania grupa przyjmująca kwas hialuronowy wykazała lepszy stosunek powierzchni zmarszczek i stosunek objętości zmarszczek niż grupa placebo. Po 8 tygodniach stosowania kwasu hialuronowego grupa ta odnotowała znaczne złagodzenie zmarszczek w porównaniu do grupy placebo.

Na podstawie dalszych badań można ocenić, że kwas hialuronowy ma działanie przeciwstarzeniowe. Zaobserwowano do 40% redukcję głębokości zmarszczek oraz do 55% wzrost jędrności i elastyczności skóry w porównaniu do uczestników, którzy nie stosowali kwasu.

Pomaga łagodzić objawy egzemy

Kwas hialuronowy może pomóc poprawić objawy łagodnej i umiarkowanej egzemy. W ciężkich przypadkach zalecamy szukanie pomocy dermatologicznej.

W badaniu z 2011 roku część uczestników otrzymała piankę zawierającą kwas hialuronowy, a druga część krem z ceramidami. Pianka z kwasem hialuronowym wykazała efekt w postaci statystycznie istotnej poprawy w zakresie ogólnego stanu wyprysków w drugim tygodniu, podczas gdy krem z ceramidami nie.

Silica

Czy słyszeliście kiedyś o tej substancji? Krzemionka to naturalna mieszanina chemiczna krzemu i tlenu, która jest stosowana w wielu produktach jako środek przeciwzbrylający. Można ją znaleźć w wodzie, warzywach, owsie i brązowym ryżu.

Istnieje mniej badań dotyczących korzyści płynących z zastosowania krzemionki, jednak istniejące potwierdziły pozytywny wpływ na objawy osteoporozy, a także różne choroby układu krążenia, układu pokarmowego oraz jakość włosów i paznokci.

Choć nazwa ta może wydawać Ci się nieznana, krzemionka jest związkiem naturalnym. Wiele badań sugeruje, że nie ma powodów do obaw, jeśli ludzie spożywają krzemionkę w normalnych dawkach. Krzemionka nie powoduje żadnych skutków ubocznych do 9000 mg na dobę. Nasz produkt zawiera 200 mg tej substancji w jednej kapsułce.

Bezpieczeństwo krzemionki potwierdza również EFSA (European Food Safety Authority). Więcej o ich badaniach i gwarancji bezpieczeństwa można przeczytać, klikając tutaj.

Witamina C

Nasz produkt zawiera witaminę C, ponieważ wspomaga ona organizm w trawieniu kwasu hialuronowego. W efekcie kwas hialuronowy szybciej i sprawniej wnika do organizmu, a rezultaty pojawiają się szybciej. W tym produkcie ilość witaminy C jest niewielka, jej funkcja polega jedynie na wspomaganiu trawienia substancji aktywnych. Proszę nie traktować tego produktu jako pełnego zamiennika dla witaminy C.

Stosowanie suplementów z kwasem hialuronowym może pomóc Ci zachować młody wygląd i zniwelować wiele oznak starzenia. Jednocześnie ma potencjał łagodzenia niektórych problemów zdrowotnych, jak objawy egzemy czy bóle stawów.

Składniki: kwas hialuronowy, krzemionka, witamina C, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki)

Opakowanie: 145 kapsułek z 200 mg kwasu hialuronowego i 100 mg witaminy C

Waga: 87 g

Zalecane dawkowanie: 1-2 kapsułki dziennie, popijając odpowiednią ilością wody.

Uwaga: Produkt ten nie jest substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

  

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.
W przypadku nagłej sprzedaży prezentu zastrzegamy sobie prawo do wysłania innego produktu jako prezentu.

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Nie wypełniaj tego pola: