Eliksir nawilżenia - Niacynamid

04-premium-quality-nz 02-gmo-free-nz      

 

Krótki opis: Niacynamid z algą śnieżną i witaminą B5 zapewniają skuteczną pomoc w walce z trądzikiem, zatkanymi porami, jednocześnie zapewniając skórze potrzebne nawilżenie.

Opakowanie: 30 ml

Zalecany sposób użycia: Oczyść skórę delikatnym środkiem myjącym i osusz. Następnie użyj swojego ulubionego toniku i cienką warstwą nałóż serum. Zakończ rutynę ulubionym kremem nawilżającym i nie zapomnij o kremie SPF (sun protection factor) do porannej rutyny.

Uwaga: Ten produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przechowywać w miejscu suchym i niedostępnym dla małych dzieci.

Możemy doręczyć do:
7.3.2024
w magazynie (>5 szt)
58,50 zł

Niacynamid z algami śnieżnymi i witaminą B5

Masz problemy skórne z rozszerzonymi porami, nierównym kolorytem skóry, a może Twojej skórze brakuje blasku i elastyczności? Oferujemy Ci rozwiązanie tych problemów w postaci serum z 10% niacynamidem, algami śnieżnymi i witaminą B5.

Niacynamid

Niacynamid, znany również jako witamina B3 i nikotynamid, jest rozpuszczalną w wodzie witaminą, która zapewnia skórze wiele korzyści. W ostatnich latach substancja ta stała się bardzo popularnym składnikiem kosmetyków jak tonery, sera i kremy.

Korzyści wynikające z zastosowania niacynamidu

Pomaga w leczeniu trądziku

Jednym z najczęstszych problemów skórnych jest trądzik. Pojawia się on nie tylko w młodym wieku. Trądzik może świadczyć o problemach hormonalnych, a także nietolerancji czy alergii na pewne alergeny w pożywieniu. Na szczęście, w wielu przypadkach można wyleczyć trądzik z pomocą odpowiednich kosmetyków.

W badaniu z 2014 roku naukowcy przyjrzeli się wpływi niacynamidu na produkcję sebum, ponieważ to właśnie nadmierne wydzielanie sebum może zatykać pory i powodować wypryski. Badanie to potwierdziło, że niacynamid ma pozytywne działanie przeciwświądowe, przeciwbakteryjne i może hamować produkcję nadmiernego sebum.

W 2017 roku przeprowadzono serię kilku badań w celu potwierdzenia bezpieczeństwa i skuteczności strategii leczenia, które rozwiązałyby problem skutków ubocznych i rosnących wskaźników oporności na antybiotyki. Niacynamid to witamina o silnych właściwościach przeciwzapalnych, która mogłaby stanowić potencjalną opcję leczenia bez antybiotyków i skutków ubocznych. W sześciu z ośmiu badań z zastosowaniem miejscowego niacynamidu uzyskano znaczące zmniejszenie częstotliwości występowania trądziku w porównaniu ze stanem wyjściowym pacjenta lub wynik podobny do innych standardowych metod leczenia trądziku. 

 

Ujednolica koloryt skóry

Badania z 2019 roku zweryfikowały wpływ niacynamidu na skórę 30 kobiet w wieku powyżej 30 lat, które zostały losowo podzielone na dwie grupy. Jedna grupa otrzymała produkty z niacynamidem, druga produkty placebo. Potwierdzono, że miejscowe stosowanie niacynamidu może poprawić wygląd skóry, zwiększając jej elastyczność i zmniejszając drobne zmarszczki oraz redukując hiperpigmentację.

Badanie przeprowadzone na zrekonstruowanym pigmentowanym naskórku (PREP) wykazało, że niacynamid zakłóca interakcję między keratynocytami i melanocytami, zapobiegając w ten sposób melanogenezie. Moduluje również receptor aktywowany proteazą (PAR-2), który bierze udział w przenoszeniu melanosomów z melanocytów do otaczających je keratynocytów. Badania kliniczne z zastosowaniem 2% niacynamidu wykazały, że po 4 tygodniach kuracji znacząco zmniejsza on całkowity obszar hiperpigmentacji oraz zwiększa jasność i jednolitość skóry.

Niacynamid w stężeniu 5% lub większym działa na kilka sposobów, zapobiegając pojawieniu się nowych zmian kolorystycznych. Niacynamid dobrze współpracuje z substancjami redukującymi przebarwienia takimi jak witamina C, lukrecja, retinol i bakuchiol.

 

Zmniejsza widoczność porów

Jak wspomnieliśmy wyżej, niacynamid może zmniejszyć wydzielanie sebum. Dlatego niacynamid jest również skuteczny w obkurczaniu porów.

12-tygodniowe badanie opublikowane w czasopiśmie Cosmeceuticals and Cosmetic Practice wykazało, że połączenie niacynamidu i kwasu salicylowego znacznie zmniejsza widoczność porów oraz nierówności na powierzchni skóry. Pory stają się powiększone często w wyniku zatkania martwym naskórkiem, kurzem i sebum. Kontrolując i zmniejszając produkcję sebum, niacynamid zapobiega zatkaniu porów przez nadmiar oleju i zanieczyszczeń, przez co nie ulegają one rozciąganiu, a w konsekwencji do obkurczenia porów. Dzięki temu skóra wygląda na gładszą.

Nasze serum zawiera 10% niacynamidu.

Algi śnieżne

Algi to popularny składnik kosmetyków pielęgnacyjnych, czy słyszałaś jednak o algach śnieżnych? Algi śnieżne to rodzaj zielonych alg występujących na szczytach gór w najzimniejszym klimacie świata.

Algi śnieżne występują na wysokościach 3000-6000 m n.p.m. i tworzą się w tych ekstremalnie zimnych klimatach o zwiększonym promieniowaniu UV. Inne rośliny nie mogą przetrwać w tych warunkach, ale algi śnieżne zawierają komórkowy mechanizm obronny, który pozwala im się rozwijać.  Badania naukowe nad stosowaniem alg śnieżnych wykazały niesamowite korzyści dla skóry na poziomie komórkowym.

Dlaczego algi śnieżne są tak korzystne?

Najprościej mówiąc, algi śnieżne wskazują komórkom Twojej skóry dietę. Stymulują ludzki "gen długowieczności" zwany KLOTHO. Ten gen długowieczności przedłuża życie twoich komórek, "instruując" je, by stosowały niskokaloryczną dietę. KLOTHO wywołuje w komórkach efekt ograniczenia kalorycznego, dzięki czemu metabolizm energetyczny komórki pracuje z maksymalną wydajnością. Pozwala to na detoksykację i odnowę komórek. 

Kiedy komórki są na diecie, mają więcej energii do pracy. Algi śnieżne zwiększają energiczność AMPK komórek nawet o 105%. AMPK to skrót od nazwy enzymu przeciwdziałającego starzeniu się organizmu – Adenosine Monophosphate Activated Protein Kinase. AMPK usuwa wszystkie odpady i zanieczyszczenia powodujące w komórkach stany zapalne, jednocześnie chroniąc komórki przed stresem i utlenianiem. Poziom tego enzymu spada z wiekiem, ale algi śnieżne zapobiegają temu spadkowi.

Jak algi śnieżne korzystnie wpływają na zdrową skórę?

Algi śnieżne wzmacniają funkcję barierową skóry i zapobiegają utracie wody przez naskórek. W rzeczywistości wykazano, że już 2% stężenie znacząco poprawia długoterminowe nawilżenie skóry w ciągu zaledwie dwóch tygodni, z 30% poprawą głębokości zmarszczek. Jako bonus, plamy pigmentowe również zostały zredukowane właśnie dzięki temu cudownemu składnikowi.

Algi śnieżne mają udowodnione badaniami działanie stymulujące produkcję kolagenu i zapobiegające jego rozpadowi. Kolagen typu I i III jest najważniejszy dla skóry, włosów i paznokci. Algi śnieżne działają na poziomie komórkowym, przekierowując aktywność genów kolagenu I i III w starzejących się komórkach z down-regulacji na up-regulację. Powoduje to również lepsze wchłanianie kolagenu i piękne nawilżenie skóry.

Nasze serum zawiera 1% alg śnieżnych.

Witamina B5

Witamina B5 to rozpuszczalna w wodzie witamina z grupy witamin B. Witamina B5 znana jest również jako kwas pantotenowy lub pantotenian. Odgrywa ważną rolę w produkcji czerwonych krwinek i hormonów, a także w przekształcaniu tłuszczów, białek i węglowodanów w energię. Stosowana miejscowo ma wiele korzyści dla skóry, jednak jej zastosowanie w kosmetykach jest wyzwaniem ze względu na niestabilność tego związku.

 

Pomaga w łagodzeniu objawów trądziku

Badanie wykazało, że witamina B5 przyjmowana miejscowo na obszary problemowe ma pomocny wpływ w przypadku problemów trądzikowych twarzy i zmniejsza liczbę plamek związanych z trądzikiem. Badacze zauważyli widoczną poprawę stanu skóry już po 12 tygodniach stosowania.

 

Zapewnia nawilżenie skóry

Witamina B5 jest humektantem, który może przyciągać i zatrzymywać wilgoć w skórze. Jej zdolność do wypełniania luk pomiędzy martwymi komórkami skóry oznacza, że pomaga również zmiękczyć skórę, utrzymując ją w stanie nawilżenia i elastyczności, oraz zapobiegając jej wysuszeniu.

Wspiera również funkcję barierową skóry poprzez podwójne procesy nawilżania, jest znana z właścwości redukujących przeznaskórkową utratę wody (TEWL), a także pomaga zmniejszyć dyskomfort skóry.

 

To serum może bardzo pomóc, jeśli dokucza Ci trądzik, reguluje bowiem wydzielanie sebum, ale jednocześnie nie wysusza skóry i zapewnia jej głębokie nawilżenie.

Niacynamid jest substancją bardzo dobrze łączącą się z retinolem. Jeśli chcesz osiągnąć rezultaty szybciej, polecamy wypróbować połączenie tych dwóch serum. Idealnie, włącz serum z niacynamidem do swojej porannej rutyny, a serum z retinolem do swojej wieczornej rutyny. Jeśli interesują Cię również korzyści wynikające ze stosowania retinolu, kliknij przycisk poniżej.

 

 

Składniki: Aqua, Niacinamide, Glycerin, Panthenol, Snow Algae Extract, Phospholipids, Maltodextrin, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Citric Acid.

Opakowanie: 30 ml

Zalecany sposób użycia: Oczyść skórę delikatnym środkiem myjącym i osusz. Następnie użyj swojego ulubionego toniku i cienką warstwą nałóż serum. Zakończ rutynę swoim ulubionym kremem nawilżającym i nie zapomnij o kremie SPF (sun protection factor) do porannej rutyny.

Uwaga: Ten produkt jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przechowywać w miejscu suchym i niedostępnym dla małych dzieci.

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis prezent.

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: