Chondro Complex 145 kapsułek

05-vegan-capsule-nz 04-premium-quality-nz 03-natural-nz 06-best-price-nz  

  

Krótki opis: Chondro Complex jest sformułowany dla najbardziej efektywnego wsparcia stawów, kości i chrząstek. Zawiera MSM, chondroitynę, glukozaminę i witaminę C.

Opakowanie: 145 kapsułek o zawartości 200 mg MSM, 100 mg chondroityny, 100 mg glukozaminy i 100 mg witaminy C.

Waga: 87 g

Zalecane dawkowanie: 2 do 4 kapsułek dziennie popijając odpowiednią ilością wody. 4 kapsułki w przypadku starszego wieku, większej wagi lub silniejszych bólów.

Ostrzeżenie: nie stanowi substytutu zróżnicowanej i zbilansowanej diety, nie nadaje się dla kobiet w ciąży i karmiących. Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Możemy doręczyć do:
7.3.2024
w magazynie (>5 szt)
78,50 zł

Chondro Complex

 

Bolące stawy, wymagająca fizycznie praca lub wręcz przeciwnie - siedzący tryb życia z minimalną ilością ruchu - to problemy i sytuacje, które dotyczą większości ludzi. Aby pomóc w tych problemach, stworzyliśmy produkt o nazwie Chondro Complex.

Chondro Complex to produkt, w którym połączyliśmy MSM, chondroitynę i glukozaminę, a także dodaliśmy witaminę C dla lepszego wchłaniania tych substancji. MSM, chondroityna i glukozamina również osobno mają pozytywny wpływ na zdrowie stawów i kości, ale doskonale się uzupełniają i zwiększają wzajemnie swoją skuteczność.

Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym substancjom czynnym.

 

MSM

 

MSM lub Methylsulfonylmethane jest naturalnie występującym związkiem znajdującym się w żywności, takiej jak świeże warzywa, mięso i produkty mleczne. Najczęściej jednak nie spożywamy jej w wystarczającej ilości z pożywienia, dlatego zaleca się przyjmowanie jej w postaci suplementów diety.

 

Pomoże w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów i bólu stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów to choroba, na którą cierpią miliony ludzi. Jest to uszkodzenie chrząstki w jednym lub kilku stawach. Powszechnie dotyka kolan, bioder, dolnej części pleców, dłoni i palców. Może powodować ból, sztywność i obrzęk.

Kilka badań przyjrzało się wpływowi MSM na ból stawów. Jeden z nich pracował ze 100 pacjentami w wieku powyżej 50 lat. Podzielili ich na 2 grupy - jedna otrzymywała MSM, a druga tylko placebo. Styl życia badanych był mniej więcej taki sam, jeśli chodzi o picie alkoholu i palenie papierosów, a także średnia wieku była prawie podobna - około 68 lat. Suplement MSM zawierał również witaminę C, kolagen oraz ekstrakty z neem i korydałów. Wyniki wykazały, że osoby, które przyjmowały MSM przez 12 tygodni doświadczyły poprawy w zakresie bólu stawów, sztywności i obrzęku w porównaniu z osobami, które przyjmowały leki placebo.

Kolejne badanie przeprowadzono również na 100 pacjentach, każdy z nich miał chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego lub kolanowego. Zadziałało to przy większej dawce MSM, konkretnie 6 gramów przez 26 tygodni. Grupa, która wzięła MSM doświadczyła poprawy objawów choroby zwyrodnieniowej stawów i lepszej wydajności w codziennych czynnościach niż ta, która wzięła placebo.

 

Glukozamina

Glukozamina to związek, który naturalnie występuje w organizmie, zwłaszcza w chrząstkach. Dostępny jest również w formie suplementu. Jest powszechnie stosowany w leczeniu bólu stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów, a badania potwierdziły, że pomaga odbudować uszkodzoną chrząstkę i zmniejszyć stan zapalny w stawach.

 

Chondroityna

Chondroityna to węglowodan złożony, który jest głównym składnikiem chrząstki, tkanki wypełniającej stawy. Pomaga utrzymać elastyczność i nawilżenie chrząstki, co może zmniejszyć ból i stan zapalny u osób z chorobą zwyrodnieniową stawów Jest często stosowany jako suplement diety ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i łagodzące ból.

Chondroityna jest zwykle przyjmowana w postaci kapsułek lub proszku i często jest łączona z glukozaminą.

 

Witamina C

Witamina C pomaga w absorpcji MSM, chondroityny i glukozaminy poprzez promowanie tworzenia kolagenu. Kolagen to białko, które stanowi znaczną część chrząstki i jest potrzebne do tworzenia i naprawy tkanki łącznej w organizmie. Witamina C jest niezbędnym kofaktorem w syntezie kolagenu, co oznacza, że jest potrzebna, aby ten proces mógł zachodzić. Ponadto witamina C ma właściwości antyoksydacyjne, które mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i ochronie stawów przed uszkodzeniem. Poprzez promowanie tworzenia kolagenu i zmniejszenie stanu zapalnego, witamina C może zwiększyć skuteczność MSM, chondroityny i glukozaminy w promowaniu zdrowia stawów.

W tym produkcie znajduje się niewielka ilość witaminy C, jej funkcją jest jedynie wspomaganie trawienia składników aktywnych. Proszę nie traktować tego produktu jako pełnego zamiennika dla witaminy C. Jeśli byłbyś zainteresowany samodzielnym produktem z witaminą C, kliknij tutaj.

Składniki: MSM, chondroityna, glukozamina, witamina C, hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki)

Opakowanie: 145 kapsułek o zawartości 200 mg MSM, 100 mg chondroityny, 100 mg glukozaminy i 100 mg witaminy C.

Waga: 87 g

Zalecane dawkowanie: 2 do 4 kapsułek dziennie popijając odpowiednią ilością wody. 4 kapsułki w przypadku starszego wieku, większej wagi lub silniejszych bólów.

Ostrzeżenie: nie stanowi substytutu zróżnicowanej i zbilansowanej diety, nie nadaje się dla kobiet w ciąży i karmiących. Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

 

Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 180 zł.

Oferta ograniczona czasowo: Jeśli kupisz produkty powyżej 160 zł, zapakujemy gratis upominek.

 

 

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: